DODAJ

Ulica Bogusławskiego - deptakiem?

Wrocław
Ulica Bogusławskiego - deptakiem?
these_eyes
2013-03-12 19:19:11
Nasyp kolejowy przy ulicy Bogusławskiego jest chętnie odwiedzanym przez Wrocławian miejscem - kolorowy, pełen knajpek i restauracji oraz ciekawych sklepów nie wykorzystuje jednak całego swojego potencjału. Prawie dwa lata temu rozpoczął się pomysł rewitalizacji tej części miasta w centrum Wrocławia.

Przestrzeń przy nasypie kolejowym jest ciekawa do zagospodarowania, jednak przez mnóstwo samochodów zaparkowanych na ulicy i ciągły ruch - nie jest do końca przyjazna dla odwiedzających.

Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia zaproponowało, by Bogusławskiego całkowicie wyłączyć z ruchu i nadać miejscu zupełnie inny charakter. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przemiana ulicy w deptak, dzięki któremu osoby bawiące się w okolicznych barach i knajpkach mogły czuć się bezpiecznie. Przy ulicy powstałyby tętniące życiem letnie ogródki dla mieszkańców, w tej chwili niestety ruch uliczny jest sporym utrudnieniem dla osób chcących odnaleźć ciszę i spokój na zewnątrz lokali.

Autorem nowego pomysłu na ulicę Bogusławskiego jest Pracownia Projektowa Kostka, która stawia na uporządkowanie tej części miasta i stworzenie wyjątkowej przestrzeni dla mieszkańców, która nie tylko służyłaby rozrywce, ale także nawiązywałaby do historii tego miejsca.

Niestety w planach Urzędu Miasta na najbliższe 2 lata nasyp przy Bogusławskiego nie jest uwzględniony, co oznacza, że niestety pomysły na jego przebudowę pozostają czysto teoretyczne, a zmienioną ulicę możemy podziwiać na razie tylko na wizualizacjach.