DODAJ

W dawnym szpitalu dziecięcym powstanie hotel. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJA]

Hotele / Wrocław
W dawnym szpitalu dziecięcym
Tomasz Matejuk
2017-01-05 12:33:58
Nowy właściciel dawnego szpitala dziecięcego przy alei Kasprowicza stworzy tam hotel.  Chcemy ruszyć z pracami jak najszybciej, jak tylko zdobędziemy wszystkie pozwolenia – zapowiada inwestor. 

W zabytkowym obiekcie przy alei Kasprowicza do 2012 roku działało Dolnośląskie Centrum Pediatryczne im. Korczaka. Potem szpital dziecięcy przeniósł się na ulicę Koszarową – od tego czasu budynek przy Kasprowicza stoi pusty, za wyjątkiem jednego skrzydła, zajmowanego przez siostry Franciszkanki. 

Wiosną 2016 roku obiekt od urzędu marszałkowskiego – za blisko 13 mln złotych – kupiła firma deweloperska Arche, która ma na koncie m.in. budowę kilku osiedli w stolicy, a także renowację zamku w Janowie Podlaskim i Pałacu Łochów.

Arche przejęło budynek główny dawnego szpitala o powierzchni prawie 4 tys. metrów kwadratowych i budynek „B”, którego powierzchnia to ponad 2 tys. metrów kwadratowych. 

Stworzymy tam hotel, ale w obiekcie znajdzie się też część mieszkalna. Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania spraw formalnych, uzgodnień z konserwatorem zabytków – mówi nam Władysław Grochowski, prezes Arche.

Grochowski tłumaczy, że jego firma zdecydowała się na kupno tego obiektu m.in. ze względu na przestrzeń wokół niego i bliskość parku.

Chcemy, żeby to był hotel na dłuższe pobyty, taki, w którym można odpocząć – dodaje Władysław Grochowski.

Przedstawiciele Arche zapowiadają, że chcą startować z przebudową jak najszybciej, gdy tylko zdobędą wszystkie pozwolenia. Planują, że nowy obiekt będzie gotowy za około trzy lata.

Całe przedsięwzięcie ma pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych.