DODAJ

We Wrocławiu przybyło w weekend kolejowych stacji

Komunikacja publiczna / Wrocław
We Wrocławiu przybyło w
tuWroclaw.com
2011-12-11 21:11:47
Od niedzielnego poranka wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociągów we Wrocławiu działa nowa stacja kolejowa. To Wrocław - Stadion.

Stacja mieście się tuż przy stadionie na węźle komunikacyjnym w ciągu ulicy Lotniczej. To część tzw. zintegrowanego przystanku tramwajowo-kolejowego, który ma pomóc łatwiej rozładować ruch, szczególnie po piłkarskich pojedynkach rozgrywanych na Stadionie Miejskim.

Przystanek dotychczas dwukrotnie podczas spotkań futbolowych Polski z Włochami i Śląska Wrocław z Wisłą Kraków obsługiwał już pasażerów. Ale tylko tych komunikacji miejskiej.

Wtedy działał jednak tymczasowo, bo wciąż pracowali tu robotnicy. Teraz zakończyły się już wszystkie odbiory techniczne, dlatego razem z obowiązywaniem nowego rozkładu jazdy, który wszedł w życie w nocy z soboty na niedzielę, przystanek stał się też stacją kolejową.

Podróż ze stacji Wrocław - Stadion na Dworzec Główny ma zajmować około 13 minut. To prawie dwa razy krócej, niż gdybyśmy chcieli pokonać taki odcinek tramwajem. Ciekawostką jest fakt, że na węźle wybudowano toalety nie podłączone do kanalizacji miejskiej.

Inżynierowie zaprojektowali tutaj szambo, które za pomocą specjalnych czujników będzie wysyłało sms z informacją do miejskich służb o konieczności opróżnienia.


Autor: jg