DODAJ

Wrocław: Womak przygotowuje się do inwestycji na Starym Mieście

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Womak przygotowuje się
Mariusz Bartodziej
2018-03-07 13:03:37
Womak Holding S.A. kupił nieruchomość zlokalizowaną przy ulicy Wierzbowej 5b-6 w 2016 roku. Teraz planuje przeprowadzić prace archeologiczne, które pozwolą określić typ i szczegóły przedsięwzięcia.

Spółka Womak Sigma, wchodząca w skład grupy Womak Holding S.A., złożyła 21 lutego wniosek o pozwolenie na zabezpieczenie wykopu archeologicznego palisadą z pali betonowych przy ul. Wierzbowej.

Prowadzone na terenie działki prace archeologiczne i przygotowawcze mają na celu zebranie informacji, które zdeterminują późniejszy charakter tego projektu. W tej chwili koncentrujemy się na dwóch innych przedsięwzięciach komercyjnych. Są to osiedlowe centra handlowe: Mińska 58 oraz Olimpia Park na wrocławskich Swojczycach – wyjaśnia Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding.

Inwestor już w lipcu 2017 roku starał się o uzyskanie zgody na rozbiórkę dwóch zespołów parterowych garaży o łącznej kubaturze 460 metrów sześciennych. Otrzymał ją dwa miesiące później.

W sąsiedztwie, przy Wierzbowej 15, powstaje pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu, o czym pisaliśmy w styczniu.

fot. Mariusz Bartodziej


Trzy miliony za działki

Womak kupił w listopadzie 2016 roku nieruchomość przy Wierzbowej 5b (składającą się z działki 76/2 o powierzchni 85 mkw., zabudowanej zespołem czterech garaży, a także niezabudowanej działki 76/5 o pow. 497 mkw.) oraz tę przy Wierzbowej 6 – to działka 76/1 o pow. 81 mkw., zabudowana zespołem czterech garaży. Tu przedmiotem sprzedaży były dwa z nich, wraz z udziałem 1/2 w prawie własności gruntu.

Właściciele garaży nr 1 i 2 przy ul. Wierzbowej 6 (działka 76/1) w celach komunikacyjnych korzystają z działki nr 76/5 na podstawie ustanowionej służebności gruntowej – podkreślają urzędnicy.

Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 850 tys. zł. Zwycięzca przebił ją znacząco – zaoferował 3 mln 20 tys. zł.

Grupa Womak przy wyborze gruntów kieruje się przede wszystkim ich lokalizacją. Centrum miasta, a tutaj znajduje się nieruchomość przy ulicy Wierzbowej, zawsze jest gwarancją dobrej inwestycji – tłumaczy Sebastian Moskal.
 
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie zakupionego terenu na mieszkalnictwo wielorodzinne, a także na żłobki, edukację, usługi i zabudowę zamieszkiwania zbiorowego.

fot. Mariusz Bartodziej


Na koncie już m.in. Tarasy Grabiszyńskie

Womak Holding buduje aktualnie we Wrocławiu na Muchoborze Wielkim centrum handlowe Mińska 58 Codzienne Zakupy, o czym informowaliśmy w styczniu. To kolejne przedsięwzięcie realizowane przez ogólnopolskiego dewelopera i inwestora. Firma buduje obiekty wpisujące się w nowy trend handlowy – tworzenie centrów społecznych – małopowierzchniowych obiektów handlowo-usługowych zintegrowanych z lokalną społecznością, w której mieszkańcy mogą realizować wszystkie najpilniejsze potrzeby, począwszy do zakupów handlowych po funkcje rekreacyjne. Ostatnią realizacją grupy są Tarasy Grabiszyńskie na Grabiszynku, o których pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.