DODAJ

Wrocławian nie stać na mieszkanie na wyspie Piasek?

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocławian nie stać na
tuWroclaw.com
2012-08-16 13:51:35

Nowo wybudowany apartamentowiec na wyspie Piasek kusi wrocławian mieszkaniami w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w mieście. Okazuje się jednak, że nie ma zbyt wielu chętnych na kupno apartamentów - z 20 mieszkań sprzedały się na razie tylko 2, kolejne 3 zostały zarezerwowane. Powodem może być wysoka cena, przekraczająca 12 tys. złotych za metr kwadratowy.


 


Rezydencja Piasek to apartamentowiec położony przy ulicy Staromłyńskiej na Ostrowie Tumskim. Budynek o powierzchni 4,3 tys. metrów kwadratowych znajduje się przy samym nadbrzeżu rzeki. Projekt powstał we współpracy pracowni Dziewoński, Łukaszewicz - architekci oraz +48 Pracownia Projektowa.

Mieści się w nim 20 apartamentów oraz 2 lokale usługowe z osobnymi wejściami i dostępem do pomostu. Na razie ich sprzedaż cieszy się jednak umiarkowanym powodzeniem.

- Od momentu rozpoczęcia aktywnej sprzedaży Rezydencji Piasek dokonaliśmy sprzedaży 2 apartamentów oraz rezerwacji 3 kolejnych - wyjaśnia Michał Michałowicz, wiceprezes zarządu JOT-BE NIERUCHOMOŚCI, prowadzącego wyłączną sprzedaż inwestycji.

 


Być może nabywców nie zachęca cena ponad 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Przedstawiciele JOT-BE Nieruchomości podkreślają jednak, że to atrakcyjna oferta na tle cen apartamentów dostępnych na wrocławskim rynku nieruchomości.

Innego zdania jest Tomasz Gutowski, kierownik wrocławskiego oddziału Home Broker.

- W niedalekiej odległości, jak chociażby przy Drobnera czy nawet w samym Rynku można znaleźć apartamenty tańsze o kilka tysięcy na każdym metrze kwadratowym. Na niewielkie zainteresowanie inwestycją może wpływać również fakt, że na rynku jest dostępnych kilkanaście propozycji z najwyższej półki, które pozostały z okresu boomu inwestycyjnego. Jak ktoś posiada naprawdę spore pieniądze, to ma we Wrocławiu w czym wybierać - mówi Tomasz Gutowski.

Co prawda sam budynek prezentuje się okazale, jednak wokół inwestycji stoją stare, zaniedbane kamienice. Zapytaliśmy, czy takie sąsiedztwo nie odstrasza potencjalnych klientów.

- Historyczna zabudowa znajdująca się w pobliżu Rezydencji Piasek to bez wątpienia wyjątkowe budowle, które czekają na przywrócenie im dawnej świetności. Inwestycje apartamentowe realizowane we Wrocławiu na Starym Mieście czy Śródmieściu najczęściej umiejscowione są w sąsiedztwie starszych budynków. Klienci rozważający zakup apartamentu doskonale zdają sobie sprawę z uwarunkowań architektonicznych panujących w ścisłym centrum Wrocławia, w szczególności w tak niewielkiej odległości od Rynku – tłumaczy Michał Michałowicz.

Zdaniem Tomasza Gutowskiego, standard budynku, jak na taką cenę, nie powala.

- Znalazłbym kilka inwestycji o podobnej jakości wykończenia, które są zdecydowanie tańsze – podkreśla Tomasz Gutowski.

Powierzchnie dostępnych apartamentów wahają się od 43 m2 do 144 m2. Pierwsi mieszkańcy do apartamentowca wprowadzą się po koniec III kwartału bieżącego roku.
Autor: Tomek Matejuk