Deweloperzy budują Wrocław

Deweloperzy budują Wrocław

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Potencjał rozwojowy Wrocławia, aktualna kondycja rynku mieszkaniowego i prognozy na najbliższy czas – to tematy, które poruszone zostały w trakcie briefingu mieszkaniowego, który odbył się 22 marca. W wydarzeniu organizowanym przez wrocławski oddział PZFD udział wzięli eksperci branży nieruchomości, finansiści, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego.
Deweloperzy odpowiadają za budowę 99% mieszkań we WrocławiuJak wynika z danych GUS, zaprezentowanych przez przedstawicieli PZFD Wrocław, lokalni deweloperzy odpowiadają za budowę 99% mieszkań oddanych do użytkowania w stolicy Dolnego Śląska. W stosunku do roku 2014 nastąpiła znaczna zmiana na korzyść prywatnych inwestorów. Wtedy deweloperzy odpowiadali za 90% spośród 5454 oddanych do użytkowania mieszkań. 2015 rok pokazał, że inwestorzy niemal w całości zaspokajają potrzeby mieszkaniowe wrocławian – wybudowali oni 7237 z 7307 powstałych lokali.
Te dane wprost pokazują, że odpowiadamy za zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych wrocławian. To na nas leży odpowiedzialność za dostarczenie produktu, jakim jest mieszkanie, a popyt nie maleje – komentuje Piotr Baran, wiceprezes wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Za ponad 40% z wybudowanych mieszkań, bo niemal 4 tysiące, odpowiada 16 deweloperów zrzeszonych we wrocławskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 
REKLAMA
Rynek się stabilizujeNic nie wskazuje na to, że rynek mógłby się załamać. To główny wniosek z prezentacji Pawła Sztejtera, Partnera Zarządzającego REAS, firmy zajmującej się doradztwem na rynku nieruchomości. W ubiegłym roku we Wrocławiu sprzedanych zostało ponad 8 tysięcy mieszkań, bardzo prawdopodobne, że rok 2016 przyniesie podobny wynik. W ostatnich miesiącach nie zauważyliśmy zauważalnych zmian w cenach mieszkań, najwięcej na lokalnym rynku znajdziemy tych w przedziale od 5 do 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a największą popularnością cieszą się te zlokalizowane na Krzykach. Z analizy REAS wynika również, że nastąpił znaczny wzrost, bo aż o 51% w sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym w IV kwartale 2015 r. w stosunku do IV kwartału 2014 roku. Jeszcze bardziej wzrosła również liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży. W porównaniu do IV kwartału 2014 r. w IV kwartale 2015 roku skok wyniósł aż 70%. 
Potencjał i wyzwania WrocławiaZuzanna Bartczak z firmy PwC, która przygotowuje raporty o polskich metropoliach, chwaliła Wrocław za wysoki potencjał rozwojowy. Według niej największymi atutami stolicy Dolnego Śląska są wykształcone kadry, rozwinięta infrastruktura transportowa i biurowa, a także mocna gospodarka lokalna. Wrocław, który ma ambicję, by stać się „smart metropolią” aby skutecznie wykorzystać swój potencjał musi skorelować nowoczesne rozwiązania technologiczne z istniejącą infrastrukturą. Głównymi wyzwaniami dla miasta jest zwiększenie bezpieczeństwa, rozwój transportu publicznego, a także poprawa sytuacji w zakresie zasobów mieszkaniowych. 
--- PZFD we Wrocławiu – to grupa 16 firm deweloperskich zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich (Archicom, DOM.Developer, INKOM, Osiedle Malownicze, Grupa PROFIT Development, Salwirak, TEMAR Deweloper, Vantage Development, Dom Development, mLocum, BLOCKPOL, Rafin Deweloper, WPBM Mój Dom, Partner Capital Group, Arkop Deweloper, LC Corp). PZFD buduje Wrocław i standardy branży deweloperskiej. Zmienia oblicze miasta, dba o jakość budownictwa. Przedsiębiorcy zrzeszeni w PZFD tworzą nowe mieszkania, piękne i obszerne apartamenty, funkcjonalne obiekty biurowe. Wspierają wrocławian w procesie wyboru mieszkania, rozwiewają wątpliwości odpowiadając na pytania dotyczące zakupu i finansowania mieszkania lub domu. Służą radą i pomocą z zakresu prawa budowlanego i umów deweloperskich. Przestrzegają zasad Kodeksu Dobrych Praktyk.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA