DODAJ

Wrocławianie pojechali na rowerach miejskich już ćwierć miliona razy

Wrocław
Wrocławianie pojechali na rowerach
tuWroclaw.com
2012-10-04 11:57:03

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego zarejestrował ćwierćmilionowe wypożyczenie. Operator Nextbike Polska odnotował je na koncie użytkownika, który z roweru skorzystał po raz 137. Za rekordowe wypożyczenie firma nagrodziła fana dwóch kółek voucherem na bezpłatne przejazdy.

WRM działa od czerwca zeszłego roku. Dotychczas zarejestrowało się w nim ponad 38 tys. mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Wśród użytkowników wrocławskich rowerów są bowiem także mieszkańcy Częstochowy, Głogowa, Jeleniej Góry, Kielc, a nawet Kołobrzegu.

W trwającym od marca drugim sezonie WRM, w którym przy 32 stacjach, można wypożyczyć łącznie 200 rowerów, najczęściej sięgano po nie w maju, kiedy to system naliczył ponad 25 tys. wypożyczeń.Dziennie rejestruje ich ok. 750. Niezmiennie średnia trasa przejazdu to 2 km, które rowerzyści pokonują w niespełna 20 minut.

– Popularność bezobsługowych wypożyczalni rowerowych we Wrocławiu, które jako jedno z pierwszych miast w kraju uruchomiło system Nextbike sprawiła, że na rowery miejskie postawiły też inne miasta – Poznań, Opole i Warszawa. Dzięki temu ze wszystkich systemów Nextbike w Polsce dziś korzysta łącznie ponad 102 000 użytkowników – podkreśla Anna Knowska z biura prasowego Nextbike.
Autor: jg