DODAJ

Wrocław: ZIM szuka wykonawcy terenu rekreacyjnego na Karłowicach

Wrocław
Wrocław: ZIM szuka wykonawcy
Mariusz Bartodziej
2018-02-11 14:27:11
Obszar pomiędzy aleją Kasprowicza i ulicą Berenta ma przejść gruntowną rewitalizację w ramach trzech zwycięskich projektów we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Jeszcze w lutym mamy poznać firmę odpowiedzialną za realizację inwestycji.

Zarząd Inwestycji miejskich ogłosił 9 lutego przetarg na przebudowę terenu rekreacyjno-sportowego pomiędzy ul. Wacława Berenta i al. Jana Kasprowicza. Termin składania ofert mija 27 lutego. Wykonawca będzie miał na realizację robót pięć miesięcy od dnia zawarcia umowy, po czym przez trzy lata będzie zobowiązany do pielęgnacji zieleni.

Boisko wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna i plac zabaw

Roboty zostały podzielone na cztery etapy. W ramach pierwszego, projektu nr 115 WBO 2016 (250 tys. zł), powstanie plac zabaw o żwirowej nawierzchni z piaskownicą, huśtawką typu bocianie gniazdo oraz dwoma urządzeniami do wspinaczki. Firma wybuduje ścieżki szutrowe i zajmie się wycinką drzew oraz krzewów, a także rozbierze krawężniki i fundament po dawnej piaskownicy oraz usunie fragmenty ogrodzenia od strony al. Kasprowicza i ul. Berenta.

Drugi etap, projekt nr 8 WBO 2017 (750 tys. zł), przewiduje przebudowę istniejącego pola gry na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni EPDM wraz z piłkochwytami, montaż kolejnego urządzenia do wspinaczki oraz ławek, koszy na śmieci i na psie odchody, jak również budowę następnej ścieżki i słupków uniemożliwiających wjazd na teren rekreacyjny. Zwycięzca przetargu zajmie się dalszym ciągiem prac rozbiórkowych oraz nasadzeniem zieleni.

Trzecią część, projekt nr 265 WBO 2017 (250 tys. zł), stanowi montaż czwartego urządzenia do wspinaczki, słupków do siatkówki wraz z siatką, ławek i stolików z grami planszowymi, stojaków rowerowych oraz stołu do tenisa stołowego. Wykonawca utworzy też siłownię zewnętrzną, na którą złożą się: rower i ster z pylonem, orbitrek oraz koła Tai Chi i poręcze gimnastyczne oraz treningowe.

W ramach czwartego etapu firma m.in. przebuduje ciąg pieszo-jezdny, dawną nieckę basenową wraz z budową ścieżki szutrowej wokół niej, a do tego wykona oświetlenie terenu.

Trzy lata pielęgnacji

Trzyletnia pielęgnacja zieleni przewiduje systematyczne podlewane, odchwaszczanie, nawożenie i cięcie roślin. Wykonawca będzie odpowiedzialny również za formowanie koron drzew i żywopłotów, ochronę chemiczną oraz koszenie trawy wraz z grabieniem i wywozem biomasy. Zajmie się jeszcze m.in. bieżącym zasypywaniem dołów na trawnikach, wymianą uschniętych, uszkodzonych, chorych lub brakujących drze i zabezpieczaniem zieleni na okres zimowy.

Terenów rekreacyjnych przybędzie także w innych częściach miasta. Rewitalizację przejdzie obszar przy Stawie Pilczyckim, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu, a na Swojczycach i Żernikach powstaną nowe parki, o czym pisaliśmy na początku miesiąca.