Wrocław: Drugi przetarg na rewitalizację brodzika na Karłowicach przynosi rezultat fot. investphoto.pl

Wrocław: Drugi przetarg na rewitalizację brodzika na Karłowicach przynosi rezultat

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z nowego boiska prawdopodobnie we wrześniu. Wykonawcą została firma Kanbud Leszek Kanak z Bierutowa.
Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął 28 marca przetarg na przebudowę terenu rekreacyjno-sportowego pomiędzy ulicą Wacława Berenta i aleją Jana Kasprowicza. Zgłosiły się dwie firmy: Kanbud Leszek Kanak oraz ASB Budownictwo Sebastian Augustyn z Tuszyna, przy czym korzystniejsza cenowo okazała się oferta pierwszej z nich. ZIM planuje podpisać umowę z wykonawcą w pierwszej połowie kwietnia.
Bardzo się cieszę z pozytywnego rozstrzygnięcia, widać firmy po prostu potrzebowały więcej czasu na sprawdzenie wszystkiego. Pozostaje nam teraz obserwować prace i cieszyć się z nowego miejsca na Karłowicach – mówi nam Maciej Matyka, lider wszystkich trzech projektów, których realizację planuje ZIM.
fot. investphoto.pl

Boisko wielofunkcyjne, siłownia zewnętrzna i plac zabaw

O fiasku pierwszego przetargu informowaliśmy w marcu. Wówczas nie zgłosił się żaden uczestnik.
Roboty zostały podzielone na cztery etapy. W ramach pierwszego, projektu nr 115 WBO 2016 (250 tys. zł), powstanie plac zabaw o żwirowej nawierzchni z piaskownicą, huśtawką typu bocianie gniazdo oraz dwoma urządzeniami do wspinaczki. Firma wybuduje ścieżki szutrowe i zajmie się wycinką drzew oraz krzewów, a także rozbierze krawężniki i fundament po dawnej piaskownicy oraz usunie fragmenty ogrodzenia od strony al. Kasprowicza i ul. Berenta.
Materiały inwestora
Drugi etap, projekt nr 8 WBO 2017 (750 tys. zł), przewiduje przebudowę istniejącego pola gry na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni EPDM wraz z piłkochwytami, montaż kolejnego urządzenia do wspinaczki oraz ławek, koszy na śmieci i na psie odchody, jak również budowę następnej ścieżki i słupków uniemożliwiających wjazd na teren rekreacyjny. Zwycięzca przetargu zajmie się dalszym ciągiem prac rozbiórkowych oraz nasadzeniem zieleni.
fot. investphoto.pl
REKLAMA
Trzecią część, projekt nr 265 WBO 2017 (250 tys. zł), stanowi montaż czwartego urządzenia do wspinaczki, słupków do siatkówki wraz z siatką, ławek i stolików z grami planszowymi, stojaków rowerowych oraz stołu do tenisa stołowego. Wykonawca utworzy też siłownię zewnętrzną, na którą złożą się: rower i ster z pylonem, orbitrek oraz koła Tai Chi i poręcze gimnastyczne oraz treningowe.
Materiały inwestora
W ramach czwartego etapu firma m.in. przebuduje ciąg pieszo-jezdny, dawną nieckę basenową wraz z budową ścieżki szutrowej wokół niej, a do tego wykona oświetlenie terenu. Wykonawca będzie miał na realizację wszystkich robót pięć miesięcy od dnia zawarcia umowy.
fot. investphoto.pl
Maciej Matyka stwierdza, że mieszkańców satysfakcjonuje zakres przewidzianej inwestycji. Dodaje, że będzie to ogromna zmiana funkcji i wyglądu tego terenu.
Bardzo potrzebujemy takiego miejsca. Okoliczni mieszkańcy muszą w tej chwili iść aż pod kościół (parafia św. Antoniego), żeby spędzić na sportowo i rekreacyjnie trochę czasu (co jest problemem zarówno dla starszych, jak i młodszych) – tłumaczy Matyka.

Projekt przygotowała pracownia 3XA Sp. z o.o.
fot. investphoto.pl

Trzy lata pielęgnacji

Trzyletnia pielęgnacja zieleni przewiduje systematyczne podlewane, odchwaszczanie, nawożenie i cięcie roślin. Wykonawca będzie odpowiedzialny również za formowanie koron drzew i żywopłotów, ochronę chemiczną oraz koszenie trawy wraz z grabieniem i wywozem biomasy. Zajmie się jeszcze m.in. bieżącym zasypywaniem dołów na trawnikach, wymianą uschniętych, uszkodzonych, chorych lub brakujących drzew i zabezpieczaniem zieleni na okres zimowy.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA