Wrocław: Na Wojszycach ma powstać hotel z usługamiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Na Wojszycach ma powstać hotel z usługami

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowy budynek stanie przy zbiegu ulic Klasztornej, Parafialnej i Pawiej, w miejsce zlikwidowanego już skupu złomu. Trwa proces administracyjny. Inwestor zrealizował już podobny projekt przy ul. Hubskiej.
Insi Development Sp. z o.o. (spółka jednego ze wspólników firmy Deka Inwestycje odpowiedzialnej m.in. za hotel przy ul. Hubskiej) złożył 11 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku usługowo-hotelowego (hotel z usługami) przy ul. Pawiej 44-48 na Wojszycach, gdzie jeszcze w tej dekadzie funkcjonował skup złomu. Stanie na działce nr 27/10, o pow. 1 341 mkw.
UM Wrocławia

Nowe życie zabytków przy Pawiej

Mieszkańcy mogą spodziewać się kolejnych inwestycji przy tej ulicy. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy, że T Deweloper Sp. z o.o. rozpoczął przygotowania do uzyskania zgody na remont gospodarstwa wpisanego do gminnej ewidencji zabytków. Dokument pozostał bez rozpatrzenia. Firma złożyła 6 sierpnia drugi, w sprawie przebudowy obiektów wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynki wielorodzinne oraz budowy parkingu naziemnego.
REKLAMA
Investphoto.pl
Zmiany czekają także zabudowę przy Pawiej 30. W grudniu 2016 roku pisaliśmy, że aktywiści apelowali o rewitalizację kompleksu ujętego w wojewódzkiej ewidencji zabytków.
Budynki te, zwłaszcza gospodarcze, wyróżniają się bardzo ciekawym wnętrzem, opartym m.in. na żeliwnych kolumnach. Są też ważną częścią lokalnej tożsamości osiedla Wojszyce. Dlatego uważamy, że ich właściciel, czyli Gmina Wrocław, powinien zadbać o niezbędne remonty – przekonywali członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia
Magistrat poinformował wówczas, że przygotowuje nieruchomość do sprzedaży, ale przetarg ogłosi dopiero po zakończeniu wykwaterowania lokatorów.W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że pozostały jeszcze dwa mieszkania.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Koala(gość)
Zainteresowanym inwestycją polecam przeglądnięcie informacji na temat prezesa Spółki INSI Pan Witold S. dobrze znany prokuraturze. A na poprzedniej inwestycji przekręcił nie jednego właściciela,do tej pory toczą się liczne rozprawy sądowe..
Wojak(gość)
Brawo ,kolejne debilne inwestycje niszczace Wojsyzce !!!
REKLAMA