DODAJ

Wyróżnienie prestiżowym tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2011 dla Amwin

Przemysł / Września
Wyróżnienie prestiżowym tytułem "Przedsiębiorstwo
Amwin Sp. z o.o. Sp. k.
2011-11-24 13:31:30

Amwin - Projektant i wykonawca hal oraz biurowców, został po raz kolejny uhonorowany certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play". To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest spółkom przestrzegającym najwyższych standardów etycznych w biznesie oraz w relacjach z pracownikami, władzą państwową i samorządami.

Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" ma wieloletnią tradycję i od samego początku miał na celu promowanie rzetelnych i etycznych firm w Polsce. Powstał on w odpowiedzi na konkurs ogłoszony w 1997 r. przez Polską Fundację Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw (obecnie: PARP), który dotyczył promocji kultury przedsiębiorczości na terenie kraju.  Projektem, który wygrał i został sfinansowany przez Unię Europejską został przygotowany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą i nosił tytuł:  "Etyka i kultura przedsiębiorczości w małych i średnich przedsiębiorstwach". W efekcie prac Instytutu powstało opracowanie, zawierające m.in. studia przypadków, kodeks etyki oraz powstał program "Przedsiębiorstwo Fair Play". Pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku i była skierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, natomiast kolejne edycje były już przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorców. Obecnie program "Przedsiębiorstwo Fair Play" jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.  


 


Amwin, by móc mógł stać się po raz kolejny laureatem konkursu, musiał przejść przez złożony proces weryfikacyjny. Pierwszy etap polegał na wnikliwej analizie przez audytorów podanych informacji oraz danych  firmy Amwin. Po jego pozytywnym ukończeniu, spółka  przystąpił do kolejnego etapu i audyt odbył się nie tylko w firmie, ale również w instytucjach takich jak: Urząd pracy, Urząd Skarbowy, ZUS, inspekcja pracy i wiele innych, co w efekcie potwierdziło rzetelność firmy. W procesie tym zostały zbadane takie informacje jak: terminowość wywiązywania się ze zobowiązań wobec skarbu państwa oraz kontrahentów, warunki pracy, otwartość firmy na potrzeby i aspiracje zawodowe pracowników, rzetelność przekazów reklamowych, zaangażowanie w życie społeczności lokalnej itd. Uzupełnieniem oceny przedsiębiorstwa zgłoszonego do programu było badanie ankietowe klientów i kontrahentów firmy.


- Jesteśmy zaszczyceni tym, iż otrzymaliśmy najwyższe noty zarówno od zespołu, Inwestorów jak również dostawców i firm podwykonawczych - podkreśla Maciej Winter. - Certyfikat jest dowodem na to, że przyjęta przez nas strategia bycia kompetentnym i blisko Inwestora - Partnerem w biznesie, przynosi same korzyści. - Gratulujemy naszym Klientom, zespołowi, dostawcom i firmom współpracującym, którzy przyczynili się do tego sukcesu – mówi Maciej Winter, Wiceprezes ds. rozwoju firmy Amwin. To prestiżowe wyróżnienie otrzymaliśmy za etyczne prowadzenie działalności gospodarczej, dzięki przyjętej strategii firmy - bycia kompetentnym i bliskim dla Klienta. Elementem wyróżniającym nas na rynku jest to, iż Amwin nigdy nie prowadził oraz nie prowadzono w stosunku do firmy Amwin żadnych rozpraw sądowych, jak również Amwin nigdy nie zalegał z jakimikolwiek płatnościami wobec swoich dostawców i podwykonawców. 


Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”  to nie pierwsze wyróżnienie dla  firmy Amwin. Projektant i dostawca unikalnych hal oraz biurowców z Wrześni posiada także certyfikat "Diamenty Forbesa 2010", przyznany przez Dun & Bradstreet, czołowej wywiadowni gospodarczej, która od ponad 169 lat dostarcza usługi i wiedzę niezbędne do podejmowania pewnych i bezpiecznych decyzji biznesowych, a także „Przejrzysta firma” i „Gepardy Biznesu”. Równie ważnym  wyróżnieniem Amwin, na tle Generalnych Wykonawców, którzy z reguły opierają wykonanie na podwykonawcach, jest certyfikat Dafa, który jest świadectwem wiarygodności i rzetelności biznesowej, a także gwarantem spełnienia określonych norm i standardów  wykonawczych oraz zobowiązaniem do przestrzegania do Kodeksu Pracy, norm BHP, dzięki własnej kadry inżynierskiej i brygadom monterskim Amwin. Dodatkowo certyfikat dla firmy Amwin jest potwierdzeniem wysokiej jakości wykonawstwa oraz standardu dostarczonych i stosowanych produktów zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi i prawem budowlanym, co w efekcie umożliwia uzyskanie wysokiego standardu eksploatacji inwestycji.


 


Amwin to dynamicznie rozwijająca się firma z wielopolski, która z powodzeniem zajmuje się projektowaniem i kompleksowym wykonaniem hal oraz biurowców zgodnie ze Standardem Obiektów Przemysłowych Qamwin  w unikalnym dla branży modelu biznesowym z szeregiem korzyści finansowych i jakościowych dla potencjalnych Inwestorów. Od początku istnienia spółki filozofią działania zespołu Amwin jest „Jakość  w każdym detalu” oraz specjalizacja w zakresie: hale magazynowe, hale produkcyjne, hale przemysłowe, centra handlowe, hale sportowe, biurowce, zaplecza socjalno-biurowe, hale z dostawą suwnic, a także regałów systemowych. Firma Amwin posiada unikalny model konkurowania na rynku poprzez elastyczną i praktyczną realizację oczekiwań Inwestora na etapie doradztwa i projektowania, powiązany z prowadzeniem zoptymalizowanej inwestycji i osiągania trwałości na lata oraz najwyższej estetyki jej wykonania. Zespół, który jest największą wartością firmy, składa się z konsultantów, projektantów oraz kierowników i inżynierów budowy oraz z wysoko wykwalifikowanych zespołów montażystów wyposażonych w najlepszy na rynku sprzęt umożliwiający sprawny i w najwyższej jakości montaż konstrukcji, ścian i dachu. Amwin zajmuje się kompleksowym wykonaniem obiektów przemysłowych od  uzyskania pozwolenia na reprezentowanie Inwestora, poprzez wykonanie wszystkich instalacji, dostawę i montaż konstrukcji, aż  po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.


 


Gala XIV edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości "Przedsiębiorstwo Fair Play" odbędzie się 2 grudnia 2011 r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.