DODAJ

Na osiedlu Polan Apartamenty przekazują klucze

Mieszkania i domy / Zielona Góra
Na osiedlu Polan Apartamenty
Kajtman
2016-12-12 15:11:35
Niedawno zakończyła się budowa osiedla Polan Apartamenty w sercu Zielonej Góry. Deweloper Ekonbud-Fadom uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie i przekazuje klucze do nowych mieszkań. Ulica Stanisława Staszica wzbogaciła się o budynek, w ramach którego powstało 241 mieszkań oraz komórki lokatorskie przypisane do każdego lokalu.

Inwestycja Polan Apartamenty to kontynuacja projektu realizowanego przy ulicy Stanisława Staszica. Zainteresowanie mieszkaniami spowodowało, że deweloper zdecydował się na dalsze etapy.  – Poprzednie budynki bardzo szybko zyskały swoich nabywców, bowiem każde mieszkanie projektujemy tak, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność i przestronność wszystkich pomieszczeń. Stąd też decyzja o realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych – mówi Izabela Woźnica-Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Aktualnie Ekonbud-Fadom zakończył prace nad sześciopiętrowym, czteroklatkowym budynkiem. Powstały komórki lokatorskie przypisane do każdego mieszkania oraz cztery podziemne hale garażowe z garażami i miejscami postojowymi. Łącznie osiedle wzbogaciło się o 241 mieszkań i kilkunastu nowych mieszkańców. W ramach osiedla Polan Apartamenty powstały mieszkania o zróżnicowanym metrażu – od 43 do 104,5 mkw. Wymarzone M można zyskać już od 3 750 zł brutto za mkw. Dostępne są dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe mieszkania. 

Ekonbud-Fadom jako potentat zielonogórskiego rynku mieszkaniowego nie zwalnia tempa. Obecnie prowadzi aż sześć inwestycji w Zielonej Górze i jedną poza jej granicami, na poznańskich Podolanach. W realizacji znajduje się osiedle Green Home, kompleks mieszkaniowy zlokalizowany przy ul. Suwalskiej, nad którym prace potrwają do końca maja następnego roku. Budowa toczy się również przy ulicy Emilii Plater. Tu powstaje osiedle Aquarium, kompleks trzech budynków, gdzie łącznie zaaranżowano 236 mieszkań. Lokale w ręce mieszkańców zostaną przekazane z końcem lipca 2017 roku. Z kolei przy ul. Zawadzkiego Zośki powstanie apartamentowiec, który pomieści 54 mieszkania. Piastowskie Apartamenty oferują metraże od 43 do 93 mkw. Planowany termin realizacji to IV kwartał 2017 roku. Prace postępują też na osiedlu Kompleks Zachodnia II, gdzie budowane są trzy, sześciokondygnacyjne budynki – w sumie 330 lokali. Finalizacja nastąpi w drugiej połowie 208 roku. Natomiast w marcu 2016 roku zakończyła się budowa Viniarni Home przy ul. Moniuszki.