ASB Poland ponownie stawia na SkylightMateriały prasowe

ASB Poland ponownie stawia na Skylight

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma ASB Poland zakończyła proces zwiększenia i aranżacji powierzchni w budynku Skylight. W efekcie dotychczasowe biuro przeszło metamorfozę, a inspirowaną naturą przestrzeń biurową stworzono na 16. i 20. piętrze. Za zarządzanie procesem aranżacji, o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw., odpowiadał dział Workplaces w firmie Globalworth, która jest właścicielem i zarządcą kompleksu Skylight & Lumen w Warszawie.

Priorytetem dla ASB Poland, firmy specjalizującej się usługach outsourcingu, doradztwa podatkowego i transakcyjnego było stworzenie nowoczesnego i komfortowego środowiska do pracy. W tym celu spółka przeniosła część swojej działalności do nowo wynajętej powierzchni na 20. piętrze budynku Skylight. Wnętrza zostały zaprojektowane zgodnie z trendem biophilic design, czyli nawiązaniem do natury.

Biuro dzięki licznym przeszkleniom jest wypełnione światłem dziennym, motywami florystycznymi i żywymi roślinami, a jednocześnie gwarantuje odpowiednią jakość powietrza i komfort cieplny. Centralnym punktem warszawskiej siedziby ASB Poland jest recepcja. Jej stonowana kolorystyka, nowoczesny design i inspirowane przyrodą tekstury nadają tej części eleganckiego charakteru. Pracownicy mają do dyspozycji przystosowany do pracy indywidulanej open space. Z kolei do spotkań w większym gronie służą tradycyjne sale konferencyjne oraz nowoczesne "pokoje projektowe". Do użytku pracowników oddano także przytulną kuchnię, jednoosobowe budki telefoniczne oraz strefę chill out wyposażoną m.in. w fotel do masażu, sofę, czy biblioteczkę. Tak zaaranżowana przestrzeń gwarantuje odpoczynek, a także sprzyja nawiązywaniu interakcji w miejscu pracy. Realizacja dla ASB pokazuje, że warto zdecydować się na siedzibę w topowej lokalizacji, w "starszym" budynku, która po pracach aranżacyjnych zmienia się w nowoczesne biuro o wysokim komforcie użytkowania. W efekcie wnętrze jest tej samej klasy, co w nowobudowanych wieżowcach w centrum Warszawy.

– Cieszymy się, że nasi dotychczasowi najemcy doceniają Skylight i decydują się na rozwój i pozostanie w budynku. Potwierdza to, że obecnie firmy poszukują nie tylko nowoczesnych budynków w świetnej lokalizacji, oferujących najlepsze na rynku rozwiązania technologiczne, ale także takich, które jednocześnie gwarantują najemcom bardzo wysoki komfort pracy – mówi Anna Korwin-Kulesza, Asset Management & Leasing Director, w Globalworth Poland.

– Zależało nam, aby biuro spełniło oczekiwania najemcy, było estetyczne, ale przede wszystkim, funkcjonalne i wygodne. Firma działa w systemie hybrydowym, dlatego największą część biura zajmuje komfortowo zaaranżowany open space. Przywołanie nawiązań do natury poprzez użyte materiały, ich struktury czy faktury pomogło stworzyć bardzo stonowaną, a zarazem nowoczesną przestrzeń pracy. Pomimo otwartości aranżacji, strefy zostały przygotowane tak, by zagwarantować jej użytkownikom najwyższy poziom funkcjonalności oraz zapewnić odpowiedni komfort akustyczny – podkreśla Joanna Liberadzka, Project Manager, zespół Workplaces w Globalworth Poland.

– Tworząc nowe biuro staraliśmy się połączyć funkcjonalność z nowoczesnym i przyjaznym designem. Dzięki zaangażowaniu i udanej współpracy z działem Workplaces w Globalworth udostępniliśmy naszym pracownikom doskonale zaplanowaną przestrzeń, która wspiera kreatywność i pracę zespołową. Wszystko to, w połączeniu z doskonałą lokalizacją w biurowcu Skylight w samym centrum Warszawy sprawia, że nasze biuro spełnia wszystkie kryteria, jakim powinno odznaczać się nowoczesne miejsce pracy – mówi Przemysław Oleksy, Managing Director, ASB Poland.

REKLAMA

Koncepcję aranżacyjną nowej przestrzeni biurowej opracowała firma Tétris. Za kompleksowe zarządzanie projektem fit-out odpowiadali eksperci z działu Workplaces w Globalworth. W ramach realizacji specjaliści z Globalworth byli odpowiedzialni za wycenę prac i koordynację działań związanych z przygotowywaniem projektu wykonawczego i prac budowlanych. Zespół Workplaces czuwał także nad jakością prowadzonych prac oraz wykonanie projektu zgodnie z harmonogramem. W negocjacjach warunków najmu firmę ASB Poland reprezentowała agencja doradcza Colliers International.

Materiały prasowe

Budynki Skylight i Lumen to jedne z najbardziej znanych i prestiżowych biurowców w Warszawie, które oferują komfortowe powierzchnie spełniające potrzeby najbardziej wymagających firm. Najemcy cenią sobie ich lokalizację w ścisłym centrum miasta oraz bezpośrednie sąsiedztwo galerii handlowej Złote Tarasy. Oba budynki znalazły się w portfelu Globalworth w 2018 roku.

Kompleks Skylight & Lumen został zrealizowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego budownictwa, posiada certyfikację BREEAM na poziomie "Excellent” oraz certyfikat WELL Health & Safety 2022.

Łącznie oferuje ponad 49 000 mkw. komfortowej powierzchni biurowej. Budynki charakteryzują się doskonałą lokalizacją w samym sercu Centralnego Obszaru Biznesu, która gwarantuje bliskość komunikacji miejskiej, dworca Warszawa Centralna oraz bogatej bazy biznesowej, hotelowej, rozrywkowej oraz kulturalnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA