Ruszają prace ogrodzeniowe na stadionie Jagielloni Białystok

Ruszają prace ogrodzeniowe na stadionie Jagielloni Białystok

Białystok
REKLAMA

1,8 kilometra ogrodzenia, 6 bram samonośnych, 42 bramy dwuskrzydłowe Klassik i 72 bramy kontrolne (razem 142 bramy) zabezpieczy modernizowany Stadion Miejski w Białymstoku. Prace instalacyjne rozpoczną się wczesną jesienią. Stadion „Jagi” otoczony zostanie dwumetrowej wysokości panelowym ogrodzeniem Legi o podwyższonej wytrzymałości. Ogrodzenia tego typu ochraniają trzy z czterech stadionów wybudowanych na Euro 2012: w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Od lat stosowane są również w niemieckiej Bundeslidze.

 

23 maja podpisano umowę z konsorcjum firm OHL i Hydrobudowa Polska, które dokończy budowę stadionu. Podwykonawca w zakresie prac ogrodzeniowych wybrany został w ogłoszonym przez zwycięzcę przetargu konkursie ofert. Produkowane w Wałbrzychu ogrodzenia panelowe Legi, to niemal stadionowy standard. – Oprócz aren na Euro 2012, ogrodziliśmy w Polsce już kilkadziesiąt boisk, m.in. Orlików – mówi Tomasz Fidura, prezes Legi Polska. – Ogrodzenia dużego stadionu, takiego jak w Białymstoku, wraz z całym systemem bram i ciągów komunikacyjnych, mają za zadanie takie zorganizowanie ruchu kibiców, aby uniknąć zatorów komunikacyjnych. Muszą być także wytrzymałe i solidne. System ogrodzeń Legi opracowany został w Niemczech i przetestowany na stadionach Bundesligi. Ogrodzenia te produkowane są jednak w Polsce.

 

REKLAMA

Prace nad ogrodzeniem Stadionu Miejskiego rozpoczną się od zniwelowania terenu. Przygotowanie terenu oraz montaż zrealizuje firma AB Tech z Wrocławia. Ogrodzenie będzie mieć jasnoszary kolor.

 

Modernizacja stadionu Jagielloni rusza już po raz drugi. W ubiegłym roku, z powodu znaczących opóźnień w projekcie, wypowiedziana została umowa. Kilka miesięcy zajęło rozpisanie i rozstrzygnięcie nowego przetargu. Prace potrwają do wiosny 2014 roku. Białostocka arena po rozbudowie będzie mogła pomieścić 22,5 tys. kibiców.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA