Jaworzno: ruszają prace na rynku

Jaworzno: ruszają prace na rynku

śląskie
graviteo
REKLAMA

Po serii remontów przeprowadzonych w ramach projektu "Rynek Od.Nowa" na ulicach przylegających do rynku, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace na samej płycie głównej.

W listopadzie, w związku z zakończeniem okresu lęgowego ptaków, wycinane będą drzewa kolidujące z projektem. Dzięki uzyskaniu uzgodnienia przebiegów sieci podziemnych możliwe jest także rozpoczęcie modernizacji samego placu. W tym przypadku rozpoczęcie robót będzie jednak uzależnione od warunków pogodowych. 


Do wycinki przeznaczone zostały akacje rosnące wzdłuż sklepów w północnej części rynku. W zamian za usunięte drzewa miasto nasadzi trzydzieści innych w rejonie plant na placu po szybie Kościuszko i na przebudowanej płycie rynku. Wycinka będzie prowadzona na początku listopada i w związku z koniecznością zapewnienia należytego bezpieczeństwa pieszym i kierowcom, w rejonie prac trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu.

W tym roku zakończą się także dwie inne inwestycje w ramach "Rynku Od.Nowa" związane z kompleksowym remontem ul. św. Barbary oraz budową wjazdu pod halę MCKiS od strony ul. Królowej Jadwigi. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie zaplanowanie objazdów i nowej organizacji ruchu przed rozpoczęciem prac na samym rynku.

Ostateczne zakończenie projektu, które planowane jest na jesień przyszłego roku sprawi, że jaworznianie będą się mogli cieszyć nowoczesnym rynkiem, na którym znajdą się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor.

REKLAMA

 


źródło: UM Jaworzno

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA