Budowlańcy zaczynają opuszczać rejon areny - w miejscu kontenerów będzie parking

Budowlańcy zaczynają opuszczać rejon areny - w miejscu kontenerów będzie parking

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Akcja rozbiórki przystadionowego miasteczka technicznego to następny element finalizacji prac na terenie wrocławskiego stadionu. Od początku budowy areny pracowali w nim inżynierowie Generalnego Wykonawcy i podwykonawców. Plac zajmowany jeszcze przez kontenery budowlane niedługo stanie się kolejną częścią parkingu przygotowywanego na stadionie dla autobusów.
Operacja rozbiórki została podzielona na dwa etapy. Pierwszy potrwa tydzień i powinien zakończyć się w ostatni dzień stycznia. W tym czasie zostaną zdemontowane stojące najbliżej alei Śląskiej kontenery kadry zarządzającej, która przeniosła się już do pomieszczeń biurowych pod wschodnią trybuną stadionu.
Drugi etap zostanie podzielony na dwie fazy. Jest to niezbędne do tego aby pracownicy, którzy na stadionie prowadzą jeszcze prace wykończeniowe, mieli swoje zaplecze techniczne. Niewielka część kontenerów pomiędzy esplanadą a kontenerowym biurowcem likwidowanym w pierwszym etapie zostanie pozostawiona na kilka kolejnych tygodni.
REKLAMA
W tym czasie prace przy tworzeniu parkingu będą się posuwać jednocześnie od esplanady i od alei Śląskiej w kierunku pozostawionych kontenerów. W zależności od tempa prac wykończeniowych na stadionie, po zakończeniu pierwszej fazy rozbiórki kontenery dla pracowników zostaną w razie potrzeby przerzucone tymczasowo na wykończoną część parkingu.
Cała platforma postojowa dla autobusów, podobnie jak reszta prac na wrocławskim stadionie, ma być ukończona do końca marca. Łącznie do rozbiórki i wywiezienia ze stadionu jest ponad sto przenośnych kontenerów. Wszystkie ważą razem ponad dwieście ton. Na koniec pierwszego dnia akcji nie ma już połowy ostatniego piętra pierwszego kontenerowego biurowca.
Autor: jg/inf. pras

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA