Dziurę przy stadionie przykryje gigantyczny baner z reklamą...

Dziurę przy stadionie przykryje gigantyczny baner z reklamą...

Wrocław, WIZUALIZACJE
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Wreszcie wiadomo jak podczas rozgrywania mistrzostw Europy w piłce nożnej ostatecznie będzie wyglądała najsłynniejsza dziura w Polsce. Wykop pod galerię handlową Zygmunta Solorza, która nie powstała, zostanie przykryty wielką oficjalną reklamą UEFA Euro 2012 we Wrocławiu.

Wykonawca firma Pro-Tra Building uporządkował już wykop niemal w całości. Cały teren wzmocniono, nawieziono ziemię ogrodniczą i rozpoczyna się montaż nowego, estetycznego ogrodzenia.

- W tej chwili na wyrównanym gruncie siana jest trawa - mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje prace infrastrukturalne wokół stadionu.

Wiadomo też jak najważniejsza, środkowa część wykopu zostanie przykryta. Zamontowana zostanie tam gigantyczna siatka poliestrowa o rozmiarach 100 na 100 metrów z oficjalnym banerem UEFA Euro 2012.

W tej chwili siatka jest produkowana w jednej z polskich fabryk i wkrótce zostanie przewieziona pod Stadion Miejski. Jak zapewniali urzędnicy wykonawca powinien zakończyć prace do ostatniego dnia maja, ale niewykluczone, że wszystkie roboty skończą się 1 czerwca.
Koszt wykonania prac, które zostały sfinansowane z budżetu miasta to 3,4 mln złotych. Warto dodać, że magistratowi bardzo zależało na zakryciu dziury, głównie z uwagi na transmisje telewizyjne do kilkuset krajów, których częścią jest przekazywanie obrazu z kamer zamontowany na helikopterach, krążących wokół futbolowej areny.
REKLAMA
Przypomnijmy, że cała 6,6-hektarowa działka zostanie powtórnie wystawiona sprzedaż przez miasto. I w miejscu dotychczasowego wykopu z pewnością powstanie galeria handlowa, bowiem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu budowę wyłącznie obiektu o charakterze handlowo-usługowym.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA