Koparka wjechała do dziury przy Stadionie Miejskim - ruszyła kosmetyka terenu

Koparka wjechała do dziury przy Stadionie Miejskim - ruszyła kosmetyka terenu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Od kilku dni trwają pierwsze prace na działce przy Stadionie Miejskim, gdzie miała powstać galeria handlowa Zygmunta Solorza. W poniedziałek na teren wjechała też pierwsza koparka.
W czwartek urzędnicy z miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje podpisali umowę z wykonawcą prac na terenie przy stadionie. Najtańszą ofertę złożyła firma Pro-Tra Building Sp. z o.o., która chce podjąć się wykonania prac za 3 mln 387 tys. 953,94 zł.
Prace ruszyły z dnia na dzień.
- W tej chwili firma skupia się na wykonaniu drenażu gruntu i systemowi odwodnienia całego terenu - zaznacza Marek Szempliński, ze spółki WI, która będzie nadzorowała prace. W miejscu, gdzie Zygmunt Solorz miał postawić galerię handlową, która będzie finansowała piłkarski Śląsk Wrocław, jest dziś bajoro.
REKLAMA
Główne roboty jakie zaplanowano, to wykonanie ogrodzenia gruntu, zabezpieczenie ścian wykopu przed osuwaniem się, wykonanie zjazdu dla ciężarówek. Bezwzględnie muszą one zostać wykonane w ciągu 2 miesięcy, czyli przed rozpoczęciem się piłkarskich mistrzostw Europy we Wrocławiu.
Roboty mają spowodować, że grunt o powierzchni 6,6 hektarów ma przestać straszyć mieszkańców i kibiców odwiedzających Stadion Miejski przy alei Śląskiej przed Euro. Miasto w międzyczasie rozpoczęło poszukiwanie nowego inwestora, który w tym miejscu mógłby postawić galerię handlową. Na razie, mimo tego, że urzędnicy wspominają o bardzo dużym zainteresowaniu gruntem, nabywcy terenu nie udało się znaleźć. Budowa galerii mogłaby ruszyć po Euro i m.in. dlatego nie zdecydowano się na zasypanie wykopu i wyrównanie terenu z poziomem gruntu.
Urzędnicy na czas Euro wpadli na pomysł przykrycia wykopu gigantyczną reklamą. Miałoby to rozwiązać problem nieestetycznego widoku z lotu ptaka, która za pośrednictwem kamer z helikopterów podczas Euro 2012 będzie przekazywany do kilkuset stacji telewizyjnych na całym świecie. Właśnie wykonanie banera reklamowego o wymiarach 100x100 metrów będzie również jednym z zadań firmy wyłonionej w przetargu.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA