Biokominki na topie

Biokominki na topie

Maxymil_yan
Maxymil_yan
REKLAMA

Bezpieczne, nieinwazyjne i eleganckie – biokominki z roku na rok zdobywają kolejnych fanów.

 

Kominki przez wiele lat uchodziły za synonim luksusu. Obserwowaliśmy je w amerykańskich filmach i serialach po cichu marząc o tym, że sami też kiedyś będziemy mogli spędzić Boże Narodzenie, grzejąc się w cieple ognia. Dziś kominki to bardzo popularny element wystroju wielu domów, a we współczesnych projektach praktycznie zawsze uwzględnia się je w zabudowie salonów.

 

Wygląd i klimat to jedno, a rzeczywistość – drugie. Wielu użytkowników kominków przekonało się, że jest to sprzęt, który może przysporzyć sporo kłopotów: od konieczności kupna i przygotowania drewna do opału, po nieprzyjemny zapach i sadzę unoszące się w domu. To zjawisko jest nie tylko mało komfortowe, ale w skrajnych przypadkach niebezpieczne – może doprowadzić do pożaru. Odpowiedzią na te problemy są biokominki.


Różnorodne biokominki

Biokominki to urządzenia wykonane z metali, szkła lub tworzyw sztucznych, które napędzane są ekologicznymi i bezpiecznymi paliwami. Charakteryzują się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, niekonwencjonalnym wyglądem oraz sporą mobilnością. Dostępne są w wielu formach, wzorach i wielkościach, co sprawia, że można je dopasować do architektury praktycznie każdego pomieszczenia.

 

REKLAMA

Co ważne biokominki nie muszą być umieszczone w ścianie czy przy przewodzie kominowym. Równie dobrze można je ustawić np. na stole, ale też na zewnątrz domu, np. na tarasie czy w altance.


Bezpieczeństwo i ekologia

Największą zaletą biokominków jest ich czystość oraz gwarancja bezpieczeństwa, którą dają. W przypadku tego rozwiązania drewno zastępowane jest bezwonnym paliwem – jego spalanie nie wydziela dymu ani nie powoduje produkcji sadzy i popiołu. Biopaliwa emitują wyłącznie parę wodną oraz dwutlenek węgla w takiej ilości, jak dorosły człowiek w procesie oddychania.

 

Biokominek jest przy tym dużo bardziej wydajny niż jego tradycyjna wersja. Wydziela podobną ilość ciepła, zużywając zdecydowanie mniej paliwa. Może być więc doskonałym uzupełnieniem systemu grzewczego, bez narażania na dodatkowe koszty.

 

Jeśli więc i Ty marzysz o kominku w swoim domu, bez wahania sięgnij po to rozwiązanie, zdecydowanie wygodniejsze, czystsze i bezpieczniejsze od standardowego kominka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA