Carrefour chce w Polsce przejąć kolejne dwie lokalizacje po TescoMateriały prasowe

Carrefour chce w Polsce przejąć kolejne dwie lokalizacje po Tesco

Orzech
Orzech
REKLAMA

Carrefour szuka lokalizacji pod nowe sklepy wielkopowierzchniowe. W tym celu firma złożyła do UOKiK wniosek dotyczący nabycia części mienia należącego do spółki Europrojekt Saller.

Chodzi o wynajęcie powierzchni handlowej w budynku przy ul. Górczyńskiej 19 w Gorzowie Wielkopolskim. Powierzchnia ta była wynajmowana przez sklep należący do sieci Tesco i była wykorzystywana do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego w formacie hipermarket.

Drugi wniosek dotyczy powierzchni handlowej zlokalizowanej w budynku przy ul. Kruszyńskiej 17/27 we Włocławku. Tutaj również działał wcześniej hipermarket sieci Tesco.

Carrefour Polska to wielokanałowa sieć handlowa, pod której szyldem działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

REKLAMA

Ponadto Carrefour Polska jest zarządcą 45 centrów i pasaży handlowych oraz 43 stacji paliw.

Carrefour Polska należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, na czele której stoi spółka prawa francuskiego Carrefour S.A. z siedzibą w Massy. Grupa Carrefour prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach.

Właścicielem budynków w Gorzowie Wielkopolskim i Włocławku jest Europrojekt Saller, spółka należąca do Grupy Saller, na czele której stoi Josef Saller. Grupa Saller jest właścicielem nieruchomości komercyjnych w Niemczech, Czechach, Polsce i na Słowacji. Podstawową działalnością firmy jest planowanie, kierowanie projektami budowlanymi, wynajem oraz zarządzanie własnymi parkami i centrami handlowymi.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA