Nowe inwestycje w śląskim zoo

Nowe inwestycje w śląskim zoo

Chorzów
graviteo
REKLAMA

W ramach projektu pt. ,,Rozbudowa ścieżki dydaktycznej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie" - projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 działanie 3.2.2. - zoo rozpoczyna w lipcu 2012 roku trzy inwestycje.

Pierwszą z nich jest budowa nowego, całorocznego pawilonu żyraf zawierającego zarówno boksy hodowlane, jak i typowo ekspozycyjne. Z pawilonem sąsiadować będą wybiegi zewnętrzne o łącznej powierzchni 4 800 m2 połączone z sąsiadującym wybiegiem ,,Afryka".


Wizualizacja pawilonu żyraf

Drugim zadaniem do wykonania jest budowa całorocznego pawilonu dla tygrysów wraz z przylegającym do niego wybiegiem zewnętrznym. Budynek podzielony będzie na kotniki hodowlane oraz duży kotnik ekspozycyjny. Znajdzie się w nim również miejsce na zaplecze gospodarcze oraz WC dla personelu. Na wybiegu przewidziany został basen z kaskadą wodną o łącznej powierzchni około 30m2 i głębokości od 0,2 m do 1 m.Wizualizacja pawilonu dla tygrysów


Ostatnią przewidzianą w projekcie inwestycją jest prze budowa oraz termomodernizacja obecnego pawilonu dla ptaków celem nadania mu nowych funkcji ekspozycyjnych. Budynek podzielony zostanie na trzy zasadnicze części, przy czym w części ekspozycyjnej przewidziane zostały nowe woliery dla płazów i gadów, dioramy dla ptaków, woliera dla krokodyli z dwoma basenami i wyjściem do woliery zewnętrznej, a także hala wolnych lotów dla ptaków o powierzchni około 100m2 i wysokości 6m. W budynku znajdą się ponadto pomieszczenia socjalne i techniczne, a także toalety dla zwiedzających, w tym również dla niepełnosprawnych.


Elewacja pawilonu ptaków


Planowane zakończenie inwestycji ma nastąpić w sierpniu 2013 roku i w tym czasie zostaną sprowadzone nowe zwierzęta, w tym tak bardzo oczekiwane żyrafy i krokodyle.

REKLAMA

źródło: Śląski Ogród Zoologiczny

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA