Citibank stawia na Olsztyn. Powstaną kolejne nowe miejsca pracyFoto: Tom Fisk / pexels.com, / zdjęcie ilustracyjne

Citibank stawia na Olsztyn. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Citibank, jeden z największych pracodawców w Olsztynie, wciąż się rozwija. Przedstawiciele banku deklarują, że do końca 2023 roku zatrudnią w stolicy Warmii i Mazur kolejnych 100 osób.

Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę centrum rozliczeniowego w 2000 roku. Od roku 2005 działa tutaj również centrum operacyjne Citi Solutions Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce.

Obecnie to jeden z największych pracodawców w mieście. Cała grupa kapitałowa, składająca się z dwóch spółek - Citi i Citi Handlowy, zatrudnia łącznie w Olsztynie ok. 1870 osób. Przedstawiciele banku deklarują, że do końca 2023 roku zatrudnią w stolicy kolejnych 100 osób.

Firma rozwija się w Olsztynie mimo trudnych warunków, bo gdy trzy lata temu władze Citibank zadeklarowały, że zwiększą zatrudnienie w Olsztynie o 40% nikt nie przypuszczał z jakimi wyzwaniami trzeba będzie się zmierzyć.

Najpierw przyszła pandemia, potem wybuchła wojna w Ukrainie. Mimo tak trudnych warunków Citibank wciąż się rozwijał i z nawiązką wywiązał się z podpisanego w 2019 roku porozumienia - w tym czasie olsztyński oddział zwiększył zatrudnienie o ok. 60 proc.

– Od kilku lat rekrutujemy pracowników do różnych funkcji i biznesów, włączając w to technologię, bankowość transakcyjną, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, onbordowanie nowych klientów, obsługę rynków i papierów wartościowych, zarządzanie ryzykiem, finanse. Te role świadczą usługi na rzecz wielu biur Citi na całym świecie – podkreśla Iwona Dudzińska, dyrektor Oddziału Citibank Europe w Polsce.

REKLAMA

– Nasi pracownicy w Olsztynie zajmują się obsługą zaawansowanych i złożonych rozwiązań wykorzystywanych w operacjach skarbu i bankowości transakcyjnej, a pracują na rzecz globalnych klientów naszej grupy – dodaje Iwona Dudzińska.

– Grupa Citi ma niebagatelny udział w rozwoju gospodarczym naszego miasta i cieszymy się z tego, że tak dynamicznie się w Olsztynie rozwija – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

– Rozwój naszej organizacji w Olsztynie jest ściśle związany z rozwojem miasta i regionu – mówi Katarzyna Majewska, wiceprezes banku Citi Handlowy. – Dlatego od lat angażujemy się w przedsięwzięcia i działania społeczne, które służą lokalnej społeczności.

Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, m.in. obejmując patronat nad wspierającym rozwój kobiet Festiwalem Baba Fest, finansując badania DNA służące identyfikacji szczątków Mikołaja Kopernika, wystawiając najliczniejszą drużynę podczas Półmaratonu Wokół Jeziora Ukiel w 2021 roku oraz sponsorując turniej piłki plażowej i obejmując patronat nad Plebiscytem na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur.

Citi od kilku lat intensywnie współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, prowadząc studia dualne z praktycznym aspektem pracy w banku, zajęcia z Business English, tematyczne spotkania i webinary dla studentów.

W artykule wykorzystano materiały Urzędu Miejskiego w Olsztynie i Citi Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Citi(gość)
8000 brutto. To dużo jak na Olsztyn
Senni(gość)
Ile się zarabia mediana?
REKLAMA