City Park Wrocław rośnie. Najnowszy park biznesowy od Ideal Idea w pełni skomercjalizowany Materiały prasowe

City Park Wrocław rośnie. Najnowszy park biznesowy od Ideal Idea w pełni skomercjalizowany

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowopowstający obiekt SBU przy wrocławskim porcie lotniczym to kolejna inwestycja od Ideal Idea, zapewniająca elastyczne przestrzenie biznesowe najwyższej jakości. Zostały one błyskawicznie docenione przez rynek, czyniąc City Park Wrocław II w pełni wynajętym na długo przed zakończeniem budowy.

City Park Wrocław II to już drugi dolnośląski projekt w modelu SBU „Small Business Units” realizowany przez firmę Ideal Idea, która jest pionierem we wdrażaniu tego typu rozwiązań w Polsce. Obiekty SBU od Ideal Idea można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny jak i reprezentacyjne biura, które oferują wiele możliwości adaptacyjnych oraz optymalizują procesy przyczyniając się do zwiększenia zysku wielu branż.

– Elastyczne przestrzenie, nowoczesne rozwiązania i najwyższy standard wykończenia oferowany w obiektach typu SBU od Ideal Idea doskonale wpisują się w aktualne potrzeby rynkowe. Proces komercjalizacji City Park Wrocław II był najszybszym w historii istnienia naszej firmy. Aktualnie realizujemy również inwestycję w Poznaniu, która zaoferuje Najemcom ponad 17 000 mkw. nowej powierzchni – mówi Justyna Markowska, Członek Zarządu, Ideal Idea.

Materiały prasowe

W ramach rozbudowy City Park Wrocław powstaną dwa nowe budynki: H3 i H4. Po ich wybudowaniu powierzchnia parku przekroczy 20 000 mkw. W powstających obiektach inwestor oferował większe moduły magazynowe - od 700 mkw. wzwyż oraz nowoczesne biura od 110 mkw. W przypadku tej inwestycji, każdy z realizowanych budynków został wynajęty w całości dwóm niezależnym Najemcom.

– Wysokiej jakości powierzchnie magazynowe wraz z wyrafinowaną powierzchnią biurową o świetnie skomunikowanych parametrach są odpowiedzią Ideal Idea na potrzeby najemców. Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość biznesowa, w tym zjawisko rosnących kosztów utrzymania biur w centrach miast spowodowało, że firmy szukają możliwości zapewnienia wspólnego funkcjonowania powierzchni magazynowej oraz biurowej. Wysoki standard wykończenia, a także doskonale skomunikowane inwestycje są atrakcyjne dla setek pracowników zatrudnianych przez naszych klientów w realizowanych przez nas inwestycjach, a dla zarządów są motorem do przeniesienia tam siedzib swoich firm. Dostrzegliśmy te potrzeby już wiele lat temu i dlatego jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek model SBU – mówi Andrzej Dużyński, prezes zarządu, Ideal Idea.

Materiały prasowe
REKLAMA

Projekt City Park Wrocław zostanie wybudowany zgodnie ze standardami BREEAM. Fakt ten potwierdza spełnienie przez Ideal Idea ważnych wymagań z obszarów takich jak: dbałość o środowisko, innowacyjność, optymalizacja kosztów eksploatacji czy też komfort pracy.

City Park Wrocław II położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika, które oddalone jest jedyne 10 km od centrum dolnośląskiej stolicy. Port Lotniczy we Wrocławiu to ważny punkt przesiadkowy w Europie Środkowej, który w 2021 roku obsłużył ponad 1,4 mln pasażerów i 111 200 ton cargo. Dodatkowo, nowy park biznesowy od Ideal Idea posiada dogodne połączenia komunikacją miejską, a także doskonały dojazd do trasy S8 (A8-obwodnicy Wrocławia), łączącej się z autostradą A4 (E40).

Zakończenie budowy oraz oddanie do użytku nowego City Park Wrocław II planowane jest na przełomie I i II kwartału 2023 r.

fot. Orzech

O inwestorze:

Firma Ideal Idea powstała w 2008 r. z inicjatywy Andrzeja Dużyńskiego. Ideal Idea łączy funkcje biur klasy A z magazynami wysokiego składowania i tworzy miejskie parki biurowo-magazynowe, charakteryzujące się doskonalą lokalizacją, dogodną komunikacją miejską, elastycznością w doborze metrażu oraz najwyższym standardem wykończenia.

Obecnie w portfolio firmy znajduje się 10 budynków zlokalizowanych w parkach biznesowych w Warszawie i Wrocławiu o łącznej powierzchni ponad 50 000 mkw., będących motorem rozwoju dla ponad 30 firm.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA