Czeski inwestor kupuje miejski park logistyczny City Logistics Wrocław IIPanattoni

Czeski inwestor kupuje miejski park logistyczny City Logistics Wrocław II

REKLAMA

City Logistics Wrocław II, miejski park logistyczny Panattoni, został przejęty przez Trigea Nemovitostní Fond. Aktywo to jest drugą inwestycją z obszaru logistyki miejskiej w portfelu Trigea w Polsce.

Trigea Nemovitostní Fond ma przyjemność poinformować o przejęciu City Logistics Wrocław II, miejskiego parku logistycznego zbudowanego, wynajętego i zarządzanego przez Panattoni. Aktywo to jest drugą inwestycją z obszaru logistyki miejskiej w portfelu Trigea w Polsce.

City Logistics Wrocław II to kolejny przykład możliwości Panattoni w dostarczaniu doskonałych obiektów logistyki miejskiej w głównych miastach Polski. Park dystrybucyjny składa się z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 38 000 mkw.

City Logistics Wrocław II jest wynajęty w 100%. W obiekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne i przyjazne dla środowiska, zgodne z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

Po nabyciu parku Panattoni w Gdyni, obiekt we Wrocławiu był logicznym krokiem do rozszerzenia naszej obecności w logistyce miejskiej. Głęboko wierzymy, że tego typu aktywa przyczynią się do stworzenia znaczącej wartości dla naszych akcjonariuszy w dłuższej perspektywie – powiedział inż. Tomáš Trčka, prezes zarządu Trigea nemovitostní fond, SICAV, a.s.

– Panattoni zrealizował już ok. 400 000 mkw. w inwestycjach miejskich. Lokalizacje blisko klienta końcowego stanowią doskonałą platformę dla logistyki ostatniej mili. Obiekty miejskie sprawdzają się nie tylko w przypadku standardowych operacji, ale także dla firm, które przenoszą do nich swoje salony, laboratoria, R&D czy działy księgowości, a nawet centrale. Nowoczesne powierzchnie przyciągają najemców z kilkudziesięciu branż, dlatego portfolio w ramach segmentu City Logistics cały czas będzie się powiększać, stając się atrakcyjnym aktywem dla inwestorów – powiedział Damian Stężycki, Head of Capital Markets Polska w Panattoni.

Firma Cushman & Wakefield doradzała kupującemu w tej transakcji.

– W zmieniającym się otoczeniu rynkowym najlepsze nieruchomości to te, które utrzymują najwyższą wartość w perspektywie długoterminowej. City Logistics Wrocław II jest doskonałym przykładem wyselekcjonowanego aktywa logistyki miejskiej, stanowiącego doskonałe uzupełnienie portfela Klienta – podsumowuje Bartłomiej Sutkowski, Associate, Capital Markets, Cushman & Wakefield.

Kupującego w zakupie wspierały również firmy Baker McKenzie, Greenberg Traurig Nowakowska-Zimoch Wysokiński sp.k. i Sentient.

REKLAMA

Sprzedającemu doradzała firma SKJB Szybkowski Kuźma Jeleń Brzoza-Ostrowska sp.k.

Panattoni

Strony postanowiły nie ujawniać wartości przyszłej transakcji.

O Trigea Nemovitostní Fond:

Trigea Real Estate Fund jest częścią Partners Group, działającej w Czechach od 2007 roku. Główną aktywnością firmy jest świadczenie niezależnych usług doradztwa finansowego. Obecnie Partners są największą firmą doradztwa finansowego na rynku czeskim, z ponad 3 mld CZK rocznej sprzedaży i ponad 500 000 klientów. Fundusz nieruchomości Trigea został w marcu 2019 roku wpisany na listę funduszy inwestycyjnych prowadzoną przez Narodowy Bank Czech. Fundusz został otwarty dla inwestorów w kwietniu 2019 roku. Jego depozytariuszem jest UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., który kontroluje wymogi regulacyjne czeskiego prawa dotyczące funduszu. Fundusz koncentruje się na nieruchomościach komercyjnych typu core i core plus. Od momentu powstania Trigea jest właścicielem 5 budynków w Czechach (w Pradze, Pilźnie, Ołomuńcu i Ostrawie) oraz 2 w Polsce (we Wrocławiu i Gdyni). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.trigea.cz

O Panattoni:

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie oraz w Indiach. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, Francji, Szwecji i Luksemburgu. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni ponad 19 milionów mkw. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach.

W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA