Czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Wrocław Bielany powstaje zamiast biur źródło: materiały inwestora

Czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Wrocław Bielany powstaje zamiast biur

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na granicy Wrocławia i Bielan Wrocławskich, w pobliżu autostrady, miał stać od niemal dziesięciu lat temu kompleks biurowy Brama Południowa. Inwestor się zmienił i sieć Q Hotel buduje swój największy obiekt. Zaoferuje m.in. ponad 400 miejsc noclegowych, przeszło 20 pokoi konferencyjnych, dwie restauracje i salę balową.
REKLAMA
Sieć Q Hotel prowadzi od ubiegłego roku budowę przy ulicy Szwedzkiej 7 w Bielanach Wrocławskich (w sąsiedztwie Auchana, po drugiej stronie alei Karkonoskiej). Termin otwarcia budynku wyznaczyła na 2021 rok.
Nie tylko baza noclegowa

Czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Wrocław Bielany będzie największym obiektem tej sieci. Sześciopiętrowy budynek pomieści 209 dwuosobowych pokoi (z możliwością rozdzielenia łóżek), w tym osiem apartamentów z pokojem dziennym. Goście skorzystają m.in. z centrum relaksacyjnego (trzy gabinety zabiegowe, sauna i fitness) oraz dwóch restauracji: śniadaniowo-lunchowej (480 mkw.) oraz à la carte połączonej z barem (297 mkw.) przeznaczoną na kolacje. Do tego będą mieć do dyspozycji 119 miejsc postojowych (w tym dwa dla autokarów) w garażu podziemnym i na zewnętrznym parkingu.

Q Hotel oferuje również przestrzeń pod organizację wydarzeń. Z 3,7 tys. mkw. powierzchni konferencyjno-eventowej można wydzielić 18 niezależnych sal. Do tego dochodzą jeszcze cztery pokoje konferencyjne zlokalizowane w innej części budynku (trzy o pow. 110 mkw., z możliwością podziału na dwie mniejsze, oraz jedna sala szkoleniowa). Ponadto w obiekcie znajdzie się wysoka na 4 m sala balowa o pow. 580 mkw. Będzie można podzielić ją na trzy (171, 175 i 227 mkw.) lub cztery części (113, 113, 171, 175 mkw.) albo połączyć z foyer, uzyskując 1 180 mkw. Na najwyższym poziomie inwestor zaplanował 450-metrową strefę VIP z 275-metrowym tarasem z widokiem na Wrocław. Przy hotelu będzie dostępny zielony teren o pow. 3 184 mkw. z wyznaczonym miejscem pod grilla – nadający się na imprezy plenerowe.

Więcej wizualizacji w galerii.

Miały być biurowce

W tej lokalizacji firma RE Investment Sp. z o.o. planowała utworzenie kompleksu biurowego. Chciała rozpocząć budowę w I kwartale 2009 roku, a skończyć na przełomie III i IV kw. 2010 r. Później zmieniła termin ukończenia na III kw. 2012 r., ale nawet nie ruszyła z pracami.

Brama Południowa miała być centrum składającym się z dwóch biurowców klasy A. Sześciopiętrowy oferowałby 9 tys. mkw. pow. najmu (ok. 1250 mkw. pow. open space na kondygnację), a dwunastopiętrowy 13,6 tys. mkw. (ok. 1 100 mkw./kondygnację). Inwestor planował 570 miejsc parkingowych – 30 na zewnątrz i 540 w dwupoziomowym garażu podziemnym.

Archiwalne wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA