Czym powinniśmy się kierować przy wyborze zlewozmywaka?

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze zlewozmywaka?

Jan Hawełko
Jan Hawełko
REKLAMA

Zlewozmywak to tak naprawdę niezbędny element wyposażenia kuchni. Gdy dokonujemy zakupu, to musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Na pewno nie należy się koncentrować jedynie ceną, jak i estetyką danego zlewozmywaka. Cech, na które musimy zwrócić uwagę, jest wiele, wiele więcej. Sprawdźmy, o co dokładnie chodzi.

Ocena funkcjonalności

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na samą funkcjonalność. W sklepie Hydrotermo znajdziemy zlewozmywaki jednokomorowe, dwukomorowe, a także półtorakomorowe. Musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby indywidualne.

Gdy mamy małą kuchnię, to najlepszym wyborem będzie zlewozmywak jednokomorowy, który ma wbudowany ociekacz. Dzięki temu nie trzeba gospodarować już miejsca na suszarkę. Zlewozmywaki mniej popularne, a więc półtorakomorowe to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wielofunkcyjność, a do tego wygodę. Ta połowa komory pełni przeróżne zadania. Może to być miejsce na ziemniaki obrane, czy też miejsce, w którym będzie odmrażać produkty z zamrażalnika. Gdy mamy dużą kuchnię, to postawmy od razu na zlewozmywak dwukomorowy.

Idealny materiał na zlewozmywak

REKLAMA

Gdy wybraliśmy już konkretną wielkość i model zlewozmywaka, to powinniśmy przejść do materiałów, z których są one wykonane. Najpopularniejsze zlewozmywaki są wykonane ze stali szlachetnej, ceramiki, stali emaliowanej, jak i z różnych mieszanek granitowych. Te wykonane ze stali szlachetnej na pewno są bardzo odporne na zachlapania, zarysowania, a także są niesamowicie trwałe. Trudno jest zapoznać się z pewnymi wadami tego tworzywa.

Eksperci polecają także zlewozmywaki wykonane z minerałów. Takie zlewozmywaki w sklepach występują pod nazwą zlewozmywaków kompozytowych lub też granitowych. Jeśli chodzi o zalety tych zlewozmywaków, to musimy wspomnieć o sporej różnorodności. Mamy na myśli różnorodność kształtów, kolorów, a także wykończeń. Niestety wyróżniają się niższą odpornością niż zlewozmywaki stalowe.

Nie sposób nie wspomnieć o ceramicznym materiale wykończeniowym zlewozmywaków. Jakość tego materiału jest na możliwie najwyższym poziomie. Niestety możemy narzekać na dosyć wysoką cenę. Pamiętajmy, że całość wypalana jest w bardzo wysokiej temperaturze. Ceramiczny zlewozmywak na pewno nie ulegnie uszkodzeniom. Na dodatek jest w czyszczeniu bardzo łatwy, a do tego odporny na wysokie temperatury.

Wiadomo, że zlewozmywak musi być także dopasowany do szafki kuchennej. Dokładnie zmierzmy sobie szafkę, w której zlew ma zostać zamontowany. Zlewozmywak powinien być na pewno mniejszy od szafki. Różnica powinna wynosić około pięciu centymetrów. Oczywiście zlewozmywak można także kupić w zestawie z szafką. Decyzja zależy tylko i wyłącznie od nas.

Pamiętajmy, że do wyboru zlewozmywaka powinniśmy się przyłożyć. Wiadomo, że jest to zakup na dobrych kilka lat. Zainteresujmy się wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu dostępności części zamiennych, a także komfortu w samym utrzymaniu. Zlewozmywak powinien być harmonijny z całością naszej kuchni. Gdy będzie się zbyt wyróżniał, to niestety nie będzie to wyglądało zbyt dobrze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA