Dawne kino "Wars" w Warszawie przejdzie metamorfozęUM m.st. Warszawy

Dawne kino "Wars" w Warszawie przejdzie metamorfozę

Orzech
Orzech
REKLAMA

Sala kinowa, sala teatralna z powiększoną sceną oraz przestrzeń do organizacji wydarzeń artystycznych. W dawnym kinie "Wars" powstanie wielofunkcyjne miejsce spotkań kulturalnych o łącznej kubaturze ponad 12 500 metrów sześciennych. Dziś podpisana została umowa na projekt koncepcyjny adaptacji budynku.

– Jest to ważny element w procesie ożywiania Rynku Nowego Miasta i stawiania na kulturę dostępną dla wszystkich. Skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście, ale także innych dzielnic oraz turyści – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

UM m.st. Warszawy

Jedno miejsce, wiele funkcji

Przy ul. Rynek Nowego Miasta 7 znajduje się hol główny, sala ze sceną i dwupoziomową widownią, kabina projekcyjna, a także dodatkowe sale i pomieszczenia techniczne. Po adaptacji, powstanie wielofunkcyjne miejsce, umożliwiające zarówno wyświetlanie filmów, jak również realizację przedstawień teatralnych. Sposób zaprojektowania widowni ma umożliwiać czasowy demontaż siedzeń i wykorzystywanie sali na potrzeby ekspozycyjno-wystawiennicze.

REKLAMA
UM m.st. Warszawy

Znana przestrzeń kulturalna

To dobrze znana warszawiakom przestrzeń kulturalna. W latach 1958-2004 działało tu kino "Wars", a od 2013 do połowy 2022 roku funkcjonował "teatr WARSawy". Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Śródmieście podpisał dziś umowę na opracowanie koncepcji adaptacyjnej dla budynku, która zostanie przygotowana w tym roku. Na jej podstawie powstanie wielobranżowa dokumentacja projektowa, a następnie planowane są prace budowlane. Łączny szacowany koszt inwestycji to około 31 mln zł.

UM m.st. Warszawy

Źródło: UM m.st. Warszawy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA