Bielsko-Biała: wyróżnienie w Konkursie Modernizacja Roku 2011

Bielsko-Biała: wyróżnienie w Konkursie Modernizacja Roku 2011

śląskie
graviteo
REKLAMA

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięto XVI Edycję Konkursu "Modernizacja Roku 2011". Urząd Miejski w Bielsku-Białej otrzymał wyróżnienie za ,,Modernizację Bazy Dydaktycznej dla Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego przy ul. Piastowskiej".

Jednocześnie bielski magistrat otrzymał nagrodę Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych za przystosowanie wyróżnionego obiektu do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.
 
 

Kompleksowa modernizacja obejmowała remont trzech budynków: dawnej  farbiarni, szwalni oraz warsztatów. Odnowiono wszystkie elewacje, wymieniono stolarkę okienną zachowując tradycyjne gabaryty i podziały. Elementy dekoracyjne ścian zostały precyzyjnie odtworzone.

REKLAMA


Największy z budynków, dawne warsztaty, podzielone zostały na część biurową i dydaktyczną z 11 salami lekcyjnymi oraz biblioteką. Na parterze zaprojektowano klimatyzowaną aulę wraz z salką konferencyjną, obok znalazła się kuchnia z jadalnią. Ostatnią kondygnację zajmują pokoje gościnne dla uczniów. W piwnicy natomiast umieszczono pomieszczenia magazynowe i techniczne. Pozostałe dwa budynki połączono łącznikiem, z którego można dostać się na wewnętrzny dziedziniec. W dawnej farbiarni przewidziano pomieszczenia przeznaczone dla warsztatów odzieżowych, nowy zespół sanitarny oraz szatnię, na piętrze zlokalizowano sale zajęciowe oraz pokój nauczycielski wraz z zapleczem. W budynku dawnej szwalni wykonano salę do prezentacji prac dyplomowych, obok której znajdują się pomieszczenia pomocnicze z gabinetem i salą dydaktyczną.


źródło: Dorota Kobiela/UM Bielsko-Biała

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA