DB Schenker przenosi swój terminal z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej

DB Schenker przenosi swój terminal z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
DB Schenker przenosi się z Wrocławia, z ul. Krzemienieckiej (Muchobór Wielki), do nowego większego terminalu w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie. Ta inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby obsługiwanych przesyłek.
W nowo wybudowanym obiekcie w Nowej Wsi Wrocławskiej zastosowano rozwiązania, które zmniejszą dwukrotnie zużycie energii i redukują emisję CO2 o 230 ton rocznie dzięki m.in. kolektorom słonecznym czy systemowi odzyskiwania ciepła. Każdego dnia 110 pracowników terminalu oraz 300 kierowców obsługiwać będzie z niego 8 000 przesyłek.
REKLAMA

O inwestorze:

DB Schenker to niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne o globalnym zasięgu. Schenker przy świadczeniu usług logistycznych wykorzystuje transport lądowy, lotniczy i morski. Grupa Schenker jest międzynarodową organizacją działającą w branży TSL. Zatrudnia około 94,6 tys. pracowników w około 2000 oddziałach na świecie. Roczne przychody w grupie wynoszą około 19 mld euro (2008 r.).W Polsce działa spółka-córka koncernu – Schenker Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W 2005 r. Schenker przewiózł w Polsce ponad 8 mln przesyłek, uzyskując w tym okresie 729 mln zł obrotu.W latach 2005-2008 Schenker Sp. z o.o. była klasyfikowana na pierwszym miejscu w kategorii: usługi logistyczne według wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej.Od 7 listopada 2008 r. przy stacji w Węglińcu funkcjonuje wspólna dyspozytura DB Schenker i PKP Cargo.W lipcu 2009 r. DB Schenker wykupił grupę PCC Logistics, w tym polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego PCC Rail, który w listopadzie 2009 r. zmienił nazwę na DB Cargo Polska S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA