Centrum logistyczne od Goodmana

Centrum logistyczne od Goodmana

Kraków
REKLAMA

Firma Goodman, światowy ekspert w dziedzinie powierzchni logistycznych i biznesowych, wybuduje w podkrakowskiej Modlniczce "Kraków Airport Logistics Centre". Inwestycja powstanie w systemie built-to-suit, a więc będzie ściśle dostosowana do wymagań zamawiającego klienta. Tego typu budowa pozwala zminimalizować koszty i optymalnie zagospodarować przestrzeń użytkową. W pierwszym etapie realizacji takiego projektu szczegółowo analizuje się potrzeby klienta, a dopiero potem buduje obiekt, którego wielkość, parametry techniczne, lokalizacja, a także wyposażenie są zgodne z życzeniami jego przyszłych użytkowników. 

 

Kolejny budynek centrum zostanie wybudowany dla firmy DB Schenker Logistics i będzie miał powierzchnię ponad 6,5 tysiąca mkw. Ta część prac nad inwestycją rozpoczęła się w listopadzie tego roku, a jej zakończenie przewidziano na drugi kwartał 2012 roku. Docelowa powierzchnia użytkowa całego "Kraków Airport Logistics Centre" wyniesie prawie 160 tysięcy mkw. W hali znajdzie się dziewięć magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Jeżeli uda się wynająć całą dostępną powierzchnię, to zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Nie ma wątpliwość, że będzie to największe centrum logistyczne w województwie. Budowa pierwszego etapu zakończyła się w maju bieżącego roku, magazyny które powstały mają powierzchnię 14 tysięcy mkw. i od razu zostały w całości wynajęte przez kilka firm.

REKLAMA

 

Działka, na której powstaje centrum ma powierzchnię 31,5 ha i jest zlokalizowana w pobliżu głównych dróg, m.in. A4 i S7 prowadzących do Katowic (60 km) i Wrocławia (260 km). Lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do Krakowa (1 km), Warszawy (300 km), Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice i Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice.

mk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA