Develia wprowadza do przedsprzedaży osiedle Bemowo Vita BDM Architekci

Develia wprowadza do przedsprzedaży osiedle Bemowo Vita

Orzech
Orzech
Bemowo Vita
adresWarszawa, Szeligowska 59
inwestorDEVELIA S.A.
projektantBDM Architekci Sp. z o.o.
REKLAMA

Bemowo Vita to nowa inwestycja firmy Develia w Warszawie. Do oferty wprowadzono dwa budynki, w których powstanie 225 mieszkań. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował szereg terenów rekreacyjnych, a także rozwiązań ekologicznych oraz podnoszących komfort użytkowania dla mieszkańców. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

– Bemowo Vita to kolejny projekt, który przejęliśmy od Nexity Polska. W ramach inwestycji powstał już pierwszy budynek, a teraz będziemy budować dwa kolejne. Realizacja całego przedsięwzięcia będzie etapowana – docelowo na posiadanych przez nas w tym rejonie gruntach planujemy wybudować blisko 1000 mieszkań. Lokalizacja w zielonej części Chrzanowa zapewni mieszkańcom spokój i ciszę, przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Dużym atutem będzie nowa stacja II linii metra, oddalona zaledwie 5 minut spacerem – podkreśla Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Osiedle Bemowo Vita to wspólne dzieło Develii, BDM Architekci oraz zespołu Tomasza Trzupki, które pozwala poczuć wielkomiejski rytm miasta. Inspiracją do powstania projektu był szkicownik z podróży po europejskich stolicach oraz koncepcja 15-minutowego miasta. Architektura osiedla nawiązuje do współczesnych metropolii, m.in. Paryża i Mediolanu. Detale te widoczne będą na muralach, które powstaną na elewacjach budynków, w użytej metaloplastyce czy grafikach w klatkach schodowych. W dwóch kameralnych, pięciokondygnacyjnych budynkach powstanie 225 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach – od kompaktowych kawalerek, liczących od 25 mkw., po przestronne apartamenty o powierzchni ponad 147 mkw.

BDM Architekci
BDM Architekci

Projekt uwzględnia liczne udogodnienia dla mieszkańców, w tym podziemne parkingi z miejscami do ładowania aut elektrycznych oraz stojaki na rowery. Powierzchnie zewnętrzne osiedla zostaną zagospodarowane starannie zaaranżowaną zielenią i ogrodami deszczowymi. Dla najmłodszych powstanie również specjalna strefa zabaw, a dorośli mieszkańcy będą mogli korzystać z terenów do aktywności i rekreacji, połączonych ze ścieżkami zachęcającymi do spacerów na łonie natury.

REKLAMA

Wszystkie przestrzenie w budynkach będą dobrze doświetlone światłem dziennym dzięki doskonałej ekspozycji okien względem stron świata. Natomiast na parterach zlokalizowano ogródki do dowolnej aranżacji mieszkańców.

Chrzanów, południowo-zachodnia część dzielnicy Bemowo, to jedna z najszybciej rozwijających się części Warszawy. Dzięki bliskości ulic Lazurowej, Połczyńskiej i trasy S8, a w przyszłości także stacji II linii metra, okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami stolicy. Otoczenie osiedla to także bogata infrastruktura, która ułatwia codzienne życie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się centrum handlowe, liczne sklepy, punkty usługowe, żłobki, przedszkola, szkoły, a także obiekty sportowe i placówki zdrowia. Bemowo z rozległymi terenami rekreacyjnymi zachęca do relaksu i aktywności na świeżym powietrzu.

Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na I kwartał 2024 r., a zakończenie na III kwartał 2025 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 14 999 zł za mkw.

O Develii:

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. mkw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz