Nieplanowany remont drogi pod Wrocławiem zakończony

Nieplanowany remont drogi pod Wrocławiem zakończony

dolnośląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Z niedzieli na poniedziałek oddano do użytku drogę między Trestnem i Blizanowicami. Przeszła ona nieplanowany remont ze względu na katastrofalny stan nawierzchni.

 

Wyremontowana droga stanowi popularny skrót z Siechnic i okolic do centrum Wrocławia, również dla ciężkich pojazdów. Pod koniec grudnia władze Siechnic musiały zamknąć drogę, natomiast remont nawierzchni i poboczy rozpoczęto w lutym.

 

Wykonawca prac wyremontował nawierzchnię drogi na wszystkich uszkodzonych fragmentach na całym odcinku z Trestna do Blizanowic. Po obu stronach jezdni wzmocniono i utwardzono pobocze, co jest ważne ze względu na niewielką szerokość drogi, połączoną z dużym natężeniem ruchu w obu kierunkach.

REKLAMA

 

Przy okazji remontu zadbano też o bezpieczeństwo mieszkańców obu miejscowości. Uczyniono to poprzez zamontowanie trzech progów zwalniających. Zakończony remont nie jest docelowym rozwiązaniem dla tej drogi. Urzędnicy zapowiadają, że projekt docelowy przebudowy trasy będzie gotowy w połowie roku.

 

Szacunkowy koszt gruntownych prac na drodze łączącej Trestno i Blizanowice wynosi około 2,7 mln zł. Gmina Siechnice nie będzie posiadała w swojej kasie środków na inwestycję przez najbliższe dwa lata, więc zabiega o wsparcie finansowe starostwa wrocławskiego, Wrocławia oraz samorządowców z Oławy, Jelcza-Laskowic i Czernicy. Ma to sprzyjać powstaniu wspólnego wniosku o dofinansowanie przebudowy tej drogi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA