Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Orzech
Orzech
REKLAMA
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w spółkę Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty obiektów spółki oraz modernizację linii produkcyjnej w rozlewni Staropolanki w Polanicy-Zdroju.
Linia produkcyjna tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek wody mineralnej w Polsce zostanie zmodernizowana dzięki 18 mln zł przeznaczonym przez KGHM TFI S.A. Obecna pozwala wyprodukować 6500 butelek na godzinę. Po modernizacji liczba ta wzrośnie trzykrotnie. Dzięki modernizacji spadnie też zużycie energii elektrycznej i koszty obsługi. 
Nowe urządzenia pozwolą również utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie – aktualnie w rozlewni wody mineralnej zatrudnionych jest 220 osób.
Bardzo dobrą informacją jest również fakt, że rozlewnia wody mineralnej może też liczyć na wsparcie polskich spółek jak np. Orlen, które będą sprzedawać na wszystkich stacjach paliw w Polsce wodę marki Staropolanka, dzięki temu zakład poprawi wyniki sprzedażowe, finansowe i pozycję na rynku. Inwestycja w rozlewni ma być gotowa latem 2019 roku.
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. zainwestują również w remonty swoich obiektów w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju. Priorytetem mają być remonty dachów. W kilkunastu budynkach powstaną też nowe miejsca noclegowe dla turystów  w sumie ma ich powstać około 150. Spółka chce zakończyć wszystkie remonty w ciągu najbliższych 3 lat.

O KGHM TFI S.A.

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (nazwa skrócona KGHM TFI S.A.) zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Idea stworzenia Towarzystwa powstała jednak już wcześniej w zamysłach Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Akcjonariusz, lider polskiej gospodarki i potentat światowy w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra stanowi połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym. Powołanie KGHM TFI S.A. wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu koncernowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.KGHM TFI S.A. zostało zarejestrowane 10 czerwca 2009 roku. Wyłącznym Akcjonariuszem Towarzystwa jest KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna – światowy potentat w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra, który może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku i ponad 45-letnim doświadczeniem. Stanowi to połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym.KGHM TFI SA otrzymało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności. Jednocześnie Komisja zezwoliła na utworzenie i zarządzanie dwóch pierwszych funduszy inwestycyjnych – KGHM I FIZ Aktywów Niepublicznych oraz KGHM II FIZ Aktywów Niepublicznych. W czerwcu 2010 roku Komisja zezwoliła na utworzenie trzeciego funduszu KGHM III FIZ Aktywów Niepublicznych.Powołanie Towarzystwa wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu gigantowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...