Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Orzech
REKLAMA
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w spółkę Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty obiektów spółki oraz modernizację linii produkcyjnej w rozlewni Staropolanki w Polanicy-Zdroju.
Linia produkcyjna tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek wody mineralnej w Polsce zostanie zmodernizowana dzięki 18 mln zł przeznaczonym przez KGHM TFI S.A. Obecna pozwala wyprodukować 6500 butelek na godzinę. Po modernizacji liczba ta wzrośnie trzykrotnie. Dzięki modernizacji spadnie też zużycie energii elektrycznej i koszty obsługi. 
Nowe urządzenia pozwolą również utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie – aktualnie w rozlewni wody mineralnej zatrudnionych jest 220 osób.
Bardzo dobrą informacją jest również fakt, że rozlewnia wody mineralnej może też liczyć na wsparcie polskich spółek jak np. Orlen, które będą sprzedawać na wszystkich stacjach paliw w Polsce wodę marki Staropolanka, dzięki temu zakład poprawi wyniki sprzedażowe, finansowe i pozycję na rynku. Inwestycja w rozlewni ma być gotowa latem 2019 roku.
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. zainwestują również w remonty swoich obiektów w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju. Priorytetem mają być remonty dachów. W kilkunastu budynkach powstaną też nowe miejsca noclegowe dla turystów  w sumie ma ich powstać około 150. Spółka chce zakończyć wszystkie remonty w ciągu najbliższych 3 lat.

O KGHM TFI S.A.

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (nazwa skrócona KGHM TFI S.A.) zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Idea stworzenia Towarzystwa powstała jednak już wcześniej w zamysłach Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Akcjonariusz, lider polskiej gospodarki i potentat światowy w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra stanowi połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym. Powołanie KGHM TFI S.A. wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu koncernowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.KGHM TFI S.A. zostało zarejestrowane 10 czerwca 2009 roku. Wyłącznym Akcjonariuszem Towarzystwa jest KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna – światowy potentat w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra, który może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku i ponad 45-letnim doświadczeniem. Stanowi to połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym.KGHM TFI SA otrzymało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności. Jednocześnie Komisja zezwoliła na utworzenie i zarządzanie dwóch pierwszych funduszy inwestycyjnych – KGHM I FIZ Aktywów Niepublicznych oraz KGHM II FIZ Aktywów Niepublicznych. W czerwcu 2010 roku Komisja zezwoliła na utworzenie trzeciego funduszu KGHM III FIZ Aktywów Niepublicznych.Powołanie Towarzystwa wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu gigantowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...
[Kraków] Budowa VIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie zbliża się do końca
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, w ramach której wykonano...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Wrocław: Kończą się przygotowania do budowy Alei Wielkiej Wyspy
Miasto już kilkanaście miesięcy temu wybrało firmy Banimex i Azi-Bud na wykonawcę inwestycji. Projek...
Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to,...
Wrocław: Do trzech razy sztuka? Miasto wydłuża czas projektowania remontu mostu Osobowickiego i wymaga konsultacji
Zabytkowa przeprawa nad Odrą ma być odnowiona do 2024 roku. Urzędnicy unieważnili już dwa postępowan...
[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańs...
Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budyne...