Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.

Orzech
REKLAMA
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w spółkę Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty obiektów spółki oraz modernizację linii produkcyjnej w rozlewni Staropolanki w Polanicy-Zdroju.
Linia produkcyjna tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek wody mineralnej w Polsce zostanie zmodernizowana dzięki 18 mln zł przeznaczonym przez KGHM TFI S.A. Obecna pozwala wyprodukować 6500 butelek na godzinę. Po modernizacji liczba ta wzrośnie trzykrotnie. Dzięki modernizacji spadnie też zużycie energii elektrycznej i koszty obsługi. 
Nowe urządzenia pozwolą również utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie – aktualnie w rozlewni wody mineralnej zatrudnionych jest 220 osób.
Bardzo dobrą informacją jest również fakt, że rozlewnia wody mineralnej może też liczyć na wsparcie polskich spółek jak np. Orlen, które będą sprzedawać na wszystkich stacjach paliw w Polsce wodę marki Staropolanka, dzięki temu zakład poprawi wyniki sprzedażowe, finansowe i pozycję na rynku. Inwestycja w rozlewni ma być gotowa latem 2019 roku.
Uzdrowiska Kłodzkie S.A. zainwestują również w remonty swoich obiektów w Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju. Priorytetem mają być remonty dachów. W kilkunastu budynkach powstaną też nowe miejsca noclegowe dla turystów  w sumie ma ich powstać około 150. Spółka chce zakończyć wszystkie remonty w ciągu najbliższych 3 lat.

O KGHM TFI S.A.

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (nazwa skrócona KGHM TFI S.A.) zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Idea stworzenia Towarzystwa powstała jednak już wcześniej w zamysłach Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Akcjonariusz, lider polskiej gospodarki i potentat światowy w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra stanowi połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym. Powołanie KGHM TFI S.A. wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu koncernowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.KGHM TFI S.A. zostało zarejestrowane 10 czerwca 2009 roku. Wyłącznym Akcjonariuszem Towarzystwa jest KGHM Polska Miedź Spółka Akcyjna – światowy potentat w wydobyciu i przetwórstwie miedzi i srebra, który może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku i ponad 45-letnim doświadczeniem. Stanowi to połączenie wieloletniej historii z nowoczesnym podejściem do biznesu, co daje solidne podstawy do działania i rozwoju Towarzystwa na rynku finansowym.KGHM TFI SA otrzymało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności. Jednocześnie Komisja zezwoliła na utworzenie i zarządzanie dwóch pierwszych funduszy inwestycyjnych – KGHM I FIZ Aktywów Niepublicznych oraz KGHM II FIZ Aktywów Niepublicznych. W czerwcu 2010 roku Komisja zezwoliła na utworzenie trzeciego funduszu KGHM III FIZ Aktywów Niepublicznych.Powołanie Towarzystwa wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź S.A. Utworzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych daje polskiemu gigantowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno-prawna Towarzystwa oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Zakończyła się budowa I etapu kompleksu biurowego West 4 Business Hub na Gądowie
Echo Investment zakończyło prace przy budowie pierwszego etapu kompleksu biurowego West 4 Business H...
Warszawa: Echo Investment startuje z nowym projektem na Kabatach [WIZUALIZACJE]
Deweloper, zgodnie ze swoją ideą, realizuje kolejny „miastotwórczy” projekt w Warszawie. Nowy komple...
Łódź: Kolejne famuły przejdą gruntowny remont
Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia tempa. Cztery budynki mieszkalne pójdą do rewitalizacji, cz...
Wrocław: Krakowska 37 – ATAL sprzedaje gotowe apartamenty inwestycyjne wykończone pod klucz [FILM]
Ogólnopolski deweloper zrealizował przy ulicy Krakowskiej dwa budynki z  apartamentami inwestyc...
W przyszłym roku we Wrocławiu pojawią się dwa nowe pomniki [WIZUALIZACJE]
Według założeń polityki społeczno-gospodarczej Wrocławia na 2021 rok w stolicy Dolnego Śląska mają s...
Wrocław: Na podwórku przy Podwalu stanie blok. Istniała tam hala sportowa Burzy
Rozbiórka zabudowy na podwórzu w rejonie ulic Kołłątaja i Podwale zakończyła się już kilka lat temu....
Gdzie we Wrocławiu mieszkańcom żyje się najlepiej? Ranking Dzielnic
W której dzielnicy Wrocławia żyje się najlepiej? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o k...
Wrocław: Palm wzdłuż Legnickiej nie będzie. Zastąpią je drzewa rodzime?
Od pewnego czasu w mediach krążyły informacje o chęci nasadzenia palm w ciągu ulicy Legnickiej we Wr...
Wrocławskie MPK testuje elektryczny autobus. Można jeździć nim za darmo
Do MPK Wrocław trafił na testy elektryczny autobus marki Autosan. Jest to to model SANCITY 12LFE. Po...
We Wrocławiu przy węźle AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn wysokiego składowania 7R City Flex
Polska firma 7R S.A. z Krakowa wybuduje kolejny nowy magazyn w Aglomeracji Wrocławskiej. Przy ulicy...