Kristensen Group planuje kolejną inwestycję w Karpaczu

Kristensen Group planuje kolejną inwestycję w Karpaczu

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Duński deweloper zdecydował się na budowę trzeciego osiedla w tym dolnośląskim mieście. Kristensen Group zakupił w Karpaczu grunt o powierzchni około 3 ha przy ul. Partyzantów. Planuje wybudować na zakupionej nieruchomości w dwóch albo trzech etapach, 115-130 mieszkań na wynajem w ramach osiedla Active Village. 
Na wysokości ponad 800 m n.p.m. powstanie najwyżej położone osiedle – w sąsiedztwie górskich szlaków turystycznych, ścieżek i narciarskiej trasy FIS. O tym jak będzie wyglądała Active Village, zdecyduje projekt architektoniczny wyłoniony w konkursie architektonicznym. 

Inwestor organizuje konkurs architektoniczny

Do konkursu na projekt architektoniczny Active Village deweloper zaprosił 8 pracowni. Architekci mają za zadanie połączyć nowatorskie rozwiązania z funkcjonalnością, wyeksponowaniem naturalnych atutów lokalizacji, miejscami do aktywności na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o kameralny charakter osiedla. Pracownie swoje propozycje mogą przesyłać do końca października. Najlepszy projekt otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 zł oraz możliwość jego realizacji. Kapituła konkursu wyłoni zwycięzcę do końca listopada 2016 r. 
Liczymy na świeżość i dużą inwencję twórczą architektów – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group w rozmowie z miesięcznikiem "Hotelarz".
– Zależy nam również na głosie mieszkańców Karpacza. Dlatego chcemy zrobić wystawę prac konkursowych i zaprosić wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami. Chcemy również propagować dobre praktyki w architekturze, dlatego zorganizujemy publiczny pokaz prac połączony z mini warsztatami architektonicznymi dla wszystkich chętnych – zaznacza Jacek Twardowski. – Głos mieszkańców może mieć charakter opiniotwórczy dla Kapituły, ale nie musi być wiążący – dodaje. 
REKLAMA

Będzie to już trzecia inwestycja Kristensen Group w Karpaczu

Kristensen Group posiada już w Karpaczu dwie inne inwestycje – Apartamenty pod Śnieżką przy ul. Myśliwskiej i Komuny Paryskiej (łącznie 104 domy). Wspólnie z władzami miasta deweloper organizował konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie deptaka. W projekt zostali zaangażowani mieszkańcy, którzy uczestniczyli w warsztatach planistycznych i mówili, jakie rozwiązania są dla nich interesujące.
Sukces sprzedażowy poprzednich apartamentów i wysokie zyski (7-8 proc. stopa zwrotu z inwestycji), jakie osiągają właściciele z wynajmu, pokazują, że Karpacz jest miastem z olbrzymim potencjałem – zapewnia Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. 
Kupiliśmy pięknie położoną działkę i zamierzamy na niej stworzyć najbardziej urokliwe i kameralne w naszym portfolio osiedle apartamentów ze strefą aktywnego wypoczynku i relaksu. Miejsce, z którego nie będzie się chciało wyjeżdżać – zapewnia Jacek Twardowski w rozmowie z miesięcznikiem "Hotelarz".
Początki Kristensen Group wiążą się z Thorkild Kristensen Holding A/S, duńską firmą o ponad 50-letniej tradycji specjalizującą się w budowie i sprzedaży nieruchomości wakacyjnych. Obecnie Kristensen Group jest niezależną firmą deweloperską kontynuującą w Polsce tradycję tworzenia luksusowych apartamentów i domów wakacyjnych w najpiękniejszych miejscach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA