Duże zainteresowanie konkursem architektonicznym na nową inwestycję w Karpaczu

Duże zainteresowanie konkursem architektonicznym na nową inwestycję w Karpaczu

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
10 pracowni zgłosiło się do konkursu na projekt architektoniczny osiedla z apartamentami wakacyjnymi, który wybuduje w Karpaczu firma deweloperska Kristensen Group.
Na wysokości ponad 800 m n.p.m. powstanie najwyżej położone osiedle - przy ul. Partyzantów, w sąsiedztwie górskich szlaków turystycznych, ścieżek i narciarskiej trasy FIS  Ma to być wyjątkowy projekt w portofilo Kristensen Group. Dlatego firma zorganizowała konkurs architektoniczny, w którym biorą udział: pracownia JSK Architekci z Wrocławia, SK-Architekci, OZONE Studio Architektoniczne, ArCADa Studio Architektoniczne oraz Pracownia Architektury Dom z Jeleniej Góry, Studio Projekt z Cieszyna, Gravitacja Architektura z Zakopanego. Do konkursu stanęli także architekci z centrum Polski – Archada, a także Magdalena Pawlak, która na co dzień pracuje w Pracowni Architektonicznej Kuryłowicz&Associates oraz team Zbigniewa Grabowskiego i Waldemara Maciąga. Studio Projekt i Archada już współpracowały z tym deweloperem. Ta pierwsza zaprojektowała dla niego Apartamenty Bukowa Góra w Wiśle, a druga – Osadę Zamkową w Pasymiu.

Zwycięzcę, który otrzyma nagrodę w wysokości 15 tys. zł i zaproszenie do negocjacji z inwestorem, ogłosi ona 10 grudnia podczas weekendu architektonicznego w Karpaczu.

Na blisko trzyhektarowej działce powstanie 115-130 apartamentów od 48 do 62 m kw. osiedle Active Village ma być realizowane w dwóch lub trzech etapach. To trzeci projekt Kristensen Group w Karpaczu.
Wcześniejsze dwie inwestycje to Apartamenty pod Śnieżką przy ul. Myśliwskiej i Komuny Paryskiej (łącznie 104 domy). Wspólnie z władzami miasta deweloper organizował konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie deptaka. W projekt zostali zaangażowani mieszkańcy, którzy uczestniczyli w warsztatach planistycznych i mówili, jakie rozwiązania są dla nich interesujące.
REKLAMA
W skład kapituły konkursu wchodzą Zbigniew Reszka z Arch Deco, Waldemar Więckowski z Atelier Architektury, Marek Wielgo i przedstawiciele inwestora – Jacek Twardowski i Wojciech Baran.
Zwycięzca zostanie ogłoszony w czasie weekendu architektonicznego, 10 grudnia, w Karpaczu, otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 zł i zaproszenie do negocjacji z inwestorem. Przez cały dzień trwać będą warsztaty architektoniczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Pracownię K. z Krakowa. 
Jednocześnie trwa głosowanie na najlepszy projekt dla internautów. Opinia ta nie będzie jednak wiążąca dla kapituły. Jurorzy przyznają Grand Prix i nagrodę w wysokości 15 tys. zł, na zwycięzcę drugiego miejsca czeka nagroda w wysokości 5 tys. zł i trzeciego miejsca – z 2 tys. zł.
Active Village będzie trzecim projektem dewelopera w tym mieście. Sukces sprzedażowy poprzednich apartamentów i wysokie zyski (7-8% stopa zwrotu z inwestycji), jakie osiągają właściciele z wynajmu, pokazują, że Karpacz jest miastem z olbrzymim potencjałem.
Początki Kristensen Group wiążą się z Thorkild Kristensen Holding A/S, duńską firmą o ponad 50-letniej tradycji specjalizującą się w budowie i sprzedaży nieruchomości wakacyjnych. Obecnie Kristensen Group jest niezależną firmą deweloperską kontynuującą w Polsce tradycję tworzenia luksusowych apartamentów i domów wakacyjnych w najpiękniejszych miejscach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA