DODAJ

Dolny Śląsk: Coraz większe zainteresowanie Gryfowską Strefą Ekonomiczną

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Coraz większe
Orzech
2018-09-29 12:44:12
Coraz większe zainteresowanie inwestorów działającą od jakiegoś czasu Strefą Ekonomiczną zlokalizowaną w Gryfowie Śląskim. W strefie działa już jeden inwestor. Kolejny zakupił niedawno działkę pod swoją inwestycję. To polska firma z Płóczek, która zamierza produkować systemy wentylacyjne. Inwestor jest na etapie przygotowywania dokumentacji i wyrównania tego terenu i tak na dobre zacznie działać w przyszłym roku. 

Kolejnych kilka firm wyraziło zainteresowanie zakupem następnych działek w strefie. Tereny w Gryfowie Ślaskim są oferowane także przez Kamiennogórską Specjalną Strefę Małej Przedsiębiorczości. 

W sierpniu w sierpniu odbyły się kolejne rozmowy z potencjalnymi chętnymi. Przedstawiciele Gryfowa Śląskiego mają nadzieję, że te 3,5 ha zostanie sprzedane jeszcze do końca tego roku.

Zanim ruszyła strefa, Gryfów Śląski sporo zainwestował sporo środków finansowych w uzbrojenie terenu. Działki w strefie posiadają kanalizację, wodę, doprowadzoną energię elektryczną i nową drogę z oświetleniem, która została specjalnie przygotowana pod ciężki transport. 

Gmina dostała unijne dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł na uzbrojenie, a cała inwestycja kosztowała 2,4 mln zł.