Dolny Śląsk: Most na Odrze w Ścinawie przejdzie generalny remontźródło: GDDKiA / Michał Soroko

Dolny Śląsk: Most na Odrze w Ścinawie przejdzie generalny remont

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Ścinawie trwa remont zabytkowego mostu, o długości ok. 350 metrów, w ciągu drogi krajowej 36. Aby wykonać jego całkowity remont, potrzebne jest wybudowanie tymczasowej przeprawy dla ruchu pojazdów.
W Stanach Zjednoczonych pod koniec stycznia załadowano na statek elementy mostu tymczasowego, który po wybudowaniu będzie miał długość 414 metrów. Kontenery płyną do Polski z portu New Jersey / New York w Elizabeth Lafayette w stanie New Jersey. Jeśli statek dotrze zgodnie z harmonogramem to w Porcie Gdańsk pojawi się 12 lutego br. Uruchomienie mostu tymczasowego i objazdu planowane jest w II kwartale 2021 r.
Obecnie zakończono budowę 11 stalowych podpór tymczasowych, które będą wykorzystane do budowy tymczasowej przeprawy. Wykonywane są betonowe połączenia przyczółków z dojazdami. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz przy zastosowaniu namiotów i dogrzewania realizowane są prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej istniejącego mostu.
GDDKiA / Michał Soroko
REKLAMA
Po uruchomieniu objazdu istniejący most w Ścinawie w ciągu DK36 zostanie zamknięty dla ruchu i rozpocznie się jego remont, który będzie obejmował m.in. remont podpór, rozbiórkę nawierzchni i płyty pomostowej, wykonanie nawierzchni, naprawę balustrad mostu, wymianę dylatacji.
Wartość całego zdania wynosi ok. 32 mln zł. Planowany termin zakończenia remontu mostu to przełom II i III kwartału 2022 r. Generalnym wykonawcą jest firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia.
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA