Domy z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest budową domów z prefabrykatów, które zaczynają być poważną konkurencją dla domów murowanych. Ich koszt jest znacznie niższy, stawia się je znacznie szybciej, a szkielet domu jest na tyle lekki, że można go postawić na trudnym podłożu (a więc z reguły trochę tańszym). Budowanie domów przy wykorzystaniu prefabrykatów ma charakter modułowy, co oznacza, że poszczególne elementy montowane są w zakładzie budowlanym, a potem przyjeżdżają na plac budowy gotowe do złożenia.

 

Budowa takiego domu może trwać do 10 tygodni, ponieważ nie wymaga wykonywania prac mokrych takich, jak tynkowanie czy betonowanie. Co więcej, przy stawianiu tego typu domu nie musi pracować wielu pracowników, a zatem odpadają koszty zatrudnienia i utrzymywania pracowników. To jednak nie wszystko, bo prace można również prowadzić zimą. Doprowadzenie tego typu domu do stanu deweloperskiego z reguły nie przekracza 4-6 miesięcy, a więc do domu, którego budowa zaczęła się wczesną wiosną można wprowadzić się już na początku jesieni.

REKLAMA

 

Firmy stawiające domy z prefabrykatów mają w ofercie różne rodzaje materiałów, z których taki budynek może powstać. I tak może to być konstrukcja z drewna lub materiału drewnopodobnego, wzmacnianego PCV czy płyt wiórowo cementowych. To my, jako kupujący możemy też zdecydować, do jakiego stanu ma być taka budowa doprowadzona. Możemy zapłacić tylko za dostarczenie rożnego rodzaju wielkogabarytowych elementów na plac budowy i złożenie ich tak, aby uzyskać bryłę domu. Niewielu jednak klientów się na to decyduje, ponieważ z reguły firmy oferujące tego typu usługi zapewniają projekt domu, transport wraz z produkcją wielkowymiarowych prefabrykatów, pokrycie dachu, montaż instalacji, drzwi parapetów itp. A wszystko za bardzo konkurencyjną cenę w stosunku do kosztów poniesionych z tytułu budowy domów murowanych. Warto więc zapoznać się bliżej z budową tego typu. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA