Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotychźródło: Materiały inwestora

Pod Wrocławiem otwarto nową, dużą fabrykę za 150 milionów złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja pod Wrocławiem. Na terenie terenie podwrocławskich Źródeł (gmina Miękinia) 30 kwietnia rozpoczęła się produkcja prefabrykatów betonowych w nowej fabryce firmy MD Prefabrykacja należącej do wrocławskiego dewelopera, spółki WPBM "Mój Dom" S.A.
W początkowej fazie zakład będzie zatrudniał 70 osób. Do końca roku planowane są następne rekrutacje, dzięki czemu powstaną kolejne miejsca pracy dla mieszkańców okolicznych miejscowości.
To największa i najnowocześniejsza tego typu fabryka w Polsce. Jest to także jeden z najbardziej wyspecjalizowanych technologicznie zakładów produkcji prefabrykatów w Europie. Wyposażony jest w trzy osobne linie produkcyjne: stropy (typu Filigran), ściany (pełna, zespolona, izolowana zespolona oraz warstwowa) oraz elementy pozostałe, tj. schody, balkony, słupy, belki. Produkty stanowią kompletne rozwiązania systemowe przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego. Wartość inwestycji wyniosła ponad 150 mln zł.
Fabryka należy do wrocławskiej spółki WPBM "Mój Dom" S.A., która od 25 lat prężnie działa w branży budowlano-deweloperskiej. Doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych zyskała prowadząc nowoczesne dwie fabryki bloczków silikatowych. Linie oraz procesy produkcyjne w nowym zakładzie zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie przez koncern Progress Group, który posiada ponad 60-letnie doświadczenie w prefabrykacji. Każdy wyprodukowany przez MD Prefabrykacja element posiada licencję Green Code, która świadczy wysokim standardzie wykonania oraz surowych reżimach produkcyjnych.
Materiały inwestora
REKLAMA
Fabryka jest w stanie wyprodukować 3000 m2 stropów typu Filigran, 1000 m2 ścian oraz 50 m3 pozostałych elementów w ciągu doby
Roczna wydajność zakładu to ponad milion metrów kwadratowych prefabrykatów. Produkcja oparta o pełną automatyzację procesów przeprowadzana na hali pozwala na szybką realizację zamówień, brak uzależnienia od warunków pogodowych oraz wysoką, a przy tym certyfikowaną jakość produktów. Kolejną zaletą jest duża elastyczność wynikająca z braku konieczności planowania produkcji z dużym wyprzedzeniem, która pozwala na bieżące dokonanie korekt. Do każdej linii przypisana jest dedykowana w pełni zautomatyzowana zbrojarnia pracująca w systemie "just in time" oraz wysokowydajny węzeł betoniarski wraz z kolejkową dystrybucją mieszanki betonowej. Planowanie oraz produkcja odbywa się w oparciu o oprogramowanie CAD/BIM, które eliminuje kolizje i błędy powstające w tradycyjnym procesie produkcyjnym. Dostawa wytworzonych elementów odbywa się przy użyciu specjalistycznych naczep przystosowanych to transportu elementów prefabrykowanych.
W najbliższych planach spółki zawarte jest także zbudowanie w pełni z wytworzonych elementów nowoczesnych osiedli zlokalizowanych pod Wrocławiem. Na powierzchni ponad 100 ha powstanie kompleks, w którego skład wejdą: domy jednorodzinne, szeregowe, budynki wielorodzinne, sklepy, przedszkole oraz przychodnia lekarska.
Uroczyste otwarcie fabryki zostało przesunięte z powodu obostrzeń pandemicznych.

Źródło: materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA