Duża transakcja na rynku obiektów handlowych. Galeria Tarnovia zmienia właścicielaMateriały prasowe

Duża transakcja na rynku obiektów handlowych. Galeria Tarnovia zmienia właściciela

Orzech
Orzech
Galeria Tarnovia
adresTarnów, Krakowska 149
inwestorTK Development
REKLAMA

W dniu 29 listopada sfinalizowano transakcję zakupu Galerii Tarnovia. Jest to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w tym roku.

Nowy właściciel, nowy zarządca, firma komercjalizująca i nowa strategia to ogromna szansa nie tylko dla powstałej w 2009 roku galerii, lecz również̇ znaczący bodziec rozwoju rynku lokalnego.

Inwestor planuje optymalizację obiektu poprzez zwiększenie jej powierzchni komercyjnej, nowe propozycje handlowe, usługowe i kulturalne. Będzie to dodatkowy atut dla miasta, kolejne miejsca pracy i większa atrakcyjność́ regionu.

Galeria Tarnovia jest doskonałym obiektem handlowym, który posiada dalsze możliwości rozbudowy oraz dywersyfikacji oferty dla klientów. Największym atutem jest jedyny w regionie kompleks kinowy (MULTIKINO), który stanowi podstawę̨ do rozwoju strefy rozrywkowej i to będzie się starał wykorzystać́ w nowej odsłonie Tarnovi nowy właściciel.

– Mamy doświadczenie, sprawdzone narzędzia i koncepcje, które ożywią̨ Galerię Tarnovia – twierdzi Piotr Dusik, prezes zarządu Retpro Solutions, nowego asset managera obiektu.

– Galeria Tarnovia ma ogromny potencjał w zakresie rozbudowy portfela najemców, aby centrum mogło jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w procesach rekomercjalizacyjnych i cieszymy się, że będziemy mogli wspierać w tym zakresie nowego właściciela – powiedział Michał Masztakowski, Head of Retail Agency Poland międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Zespól C&W zajmie się̨ rekomercjalizacją oraz doradztwem strategicznym Galerii.

REKLAMA

Właścicielem Galerii Tarnovia i głównym inwestorem projektu jest europejska firma inwestycyjna z siedzibą w Londynie, która inwestuje w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w całej Europie. W Polsce posiada portfolio blisko 200 000 PUM i ok. 100 000 GLA, w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Tarnowie.

Materiały prasowe

GALERIA TARNOVIA:

Centrum handlowo-usługowe zlokalizowane w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 149 (między ulicami: Braci Żmudów i Ks. Skorupki). Znajduje się przy głównej trasie wylotowej z miasta w kierunku Brzeska, Bochni i Krakowa.

Powierzchnia całkowita Galerii Tarnovia wynosi 36,5 tys. mkw., z czego blisko 17 tys. zajmuje powierzchnia handlowo-rozrywkowa. Na dwóch poziomach Galerii znajduje się ok. 60 sklepów, punktów usługowych oraz jedyne w mieście, nowoczesne, wielosalowe kino sieci Cinema 3D. W części podziemnej znajduje się parking na ok. 420 pojazdów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA