Dwie duże zagraniczne firmy przedłużyły umowy najmu w dwóch krakowskich biurowcachźródło: Materiały prasowe

Dwie duże zagraniczne firmy przedłużyły umowy najmu w dwóch krakowskich biurowcach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na przedłużenie umów najmu w dwóch dużych biurowcach w Krakowie zdecydowały się dwie obecne od kilkunastu lat duże, zagraniczne firmy.
REKLAMA
IAG GBS Poland będąca częścią International Airlines Group (IAG), jednej z grup lotniczych, właściciela kilku marek tej branży przedłużyła umowę najmu w O3 Business Campus w Krakowie o kolejne pięć lat. Firma wynajmuje dwie kondygnacje o łącznej powierzchni prawie 2,3 tys. Biurowiec należy do Henderson Park (70 proc.) i EPP (30 proc.).

Założona w 2014 roku firma IAG GBS zapewnia zrównoważoną transformację wszystkim działającym w grupie spółkom poprzez tworzenie i dostarczanie innowacyjnych, scentralizowanych rozwiązań w zakresie finansów, zakupów, IT i usług cyfrowych.


O3 Business Campus to kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany w północnej części Krakowa u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada. Inwestycja składa się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 tys. mkw. oraz parkingów — naziemnego i podziemnego. EPP odpowiada również za zarządzanie kompleksem.


Duńska firma farmaceutyczna Lundbeck zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w Quattro Business Park. W należącym do Globalworth krakowskim kompleksie zajmuje 2,8 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Lundbeck, specjalizującą się w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, jest najemcą Quatrro Business Park od 2014 roku. Początkowo firma ta zajmowała w budynku 1,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. W krakowskim kompleksie firma ma Centrum Usług Biznesowych, które świadczy usługi z obszaru finansów, HR, IT oraz obsługi procesów zakupowych na rzecz innych oddziałów firmy w Europie.


Quattro Business Park to kompleks biurowy obejmujący pięć budynków (A, B, C, D oraz Five) o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. Zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Krakowa, przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25. Do dyspozycji pracowników i gości kompleksu jest parking podziemny i naziemny na 1,3 tys. samochodów. W ostatnim czasie budynek uzyskał podniesienie certyfikatu ekologicznego BREEAM do poziomu Excellent, zarówno w obszarze Asset Performance, jak i Building Management.


W najbliższym czasie Quattro Business Park ma przejść modernizację. Całkowitej zmianie ulegnie wewnętrzne patio pomiędzy budynkami, a także hole recepcyjne i części wspólne. Obiekt zostanie wyposażony w ładowarki do samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych, powstaną dodatkowe prysznice i szafki dla rowerzystów, stanie również paczkomat. Unowocześnieniu zostaną poddane instalacje budynkowe, a cały obiekt dostosowany zostanie do restrykcyjnych wymagań certyfikacji "Obiektu bez barier" oraz systemu WELL.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA