Kolejne dwie zagraniczne firmy stawiają na Poznańźródło: Materiały inwestora

Kolejne dwie zagraniczne firmy stawiają na Poznań

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na ulokowanie swoich biur w stolicy Wielkopolski zdecydowały się dwie kolejne duże i znane zagraniczne firmy.

Polski oddział niemieckiej firmy Vorwerk zajmującej się sprzedażą sprzętu gospodarstwa domowego, wynajął powierzchnię biurowo-handlową w kompleksie Giant Office w Poznaniu. W transakcji najmu właściciela budynku reprezentowała firma doradcza Savills, a najemcę firma Walter Herz.

Nowe biuro regionalne firmy Vorwerk w Poznaniu będzie miało powierzchnię blisko 445 m kw. i będzie dedykowane potrzebom przedstawicieli handlowych, jak również organizowane w nim będą w przyszłości spotkania z klientami.

Vorwerk to międzynarodowa grupa korporacyjna z siedzibą w Wuppertalu w Niemczech. Głównym przedmiotem działalności jest bezpośrednia dystrybucja różnych produktów, takich jak sprzęt gospodarstwa domowego, wyposażone kuchnie i kosmetyki. Vorwerk został założony w 1883 roku.  W Polsce Vorwerk obecny jest od 1995 roku, a jego główna siedziba mieści się we Wrocławiu.

Kompleks Giant Office dysponuje 15 310 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, 1815 m kw. powierzchni handlowej i 440 m kw. powierzchni przewidzianej dla gastronomii. Podziemny parking zapewnia 227 miejsc postojowych. Obiekt posiada certyfikat BREEAM Very Good. Deweloperem nieruchomości jest spółka Giant Invest


Firma Hochland wynajmie ponad 1000 mkw. w kompleksie Business Garden Poznań. Najemcę w procesie negocjacji umowy reprezentowała firma doradcza JLL

Hochland należy do Grupy Hochland, która zatrudnia około 4200 pracowników w kilku państwach. Firma jest obecna w Polsce od początku lat 90-tych. W związku z intensywnym rozwojem Hochland zdecydował się przenieść swoją centralę do z Kaźmierza do Poznania.

- W wyborze nowej lokalizacji, kierowaliśmy się głównie potrzebami naszych pracowników. Business Garden w Poznaniu to nowoczesne biuro, otoczone zielenią, które oferuje bezpieczne i przyjazne warunki pracy. Jest to przestrzeń, która sprzyja rozwojowi biznesu i jesteśmy przekonani, że nasz zespół doceni komfort pracy w tym miejscu - mówi Peter Knauer, Hochland Sp.

Drugi etap Business Garden Poznań to nowoczesny park biurowy, który składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni biurowej około 40 000 mkw. W kompleksie znajduje się duży parking podziemny na 1500 samochodów oraz 220 naziemnych miejsc parkingowych. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA