Grupa Arche realizuje w Bytomiu na Górnym Śląsku gruntowną rewitalizację zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki. Ten monumentalny obiekt poprzemysłowy, nazywany industrialną katedrą, zostanie przekształcony w nowoczesne, wielofunkcyjne centrum hotelowe z bogatym zapleczem kulturalnym, muzealnym i rekreacyjnym. Całkowity szacowany koszt tego gigantycznego przedsięwzięcia wynosi 589,2 miliona złotych, a na placu budowy pracuje każdego dnia około 500 robotników.
Kolejny zabytek przemysłowy w Polsce odzyska blask, dzięki znanemu i cenionemu polskiemu hotelarzowi i inwestorowi Władysławowi Grochowskiemu i jego Grupie Arche S.A. Tym razem w województwie śląskim.
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu to jedno z najważniejszych dzieł przemysłowej architektury XX wieku w Europie. Zaprojektowana przez berlińskich architektów Georga i Emila Zillmannów — autorów m.in. osiedla Nikiszowiec — przez dekady stanowiła fundament śląskiej energetyki i symbol technicznej potęgi regionu. Po zakończeniu jej eksploatacji w 2011 roku obiekt popadł w stan stopniowej degradacji. Kiedy wydawało się, że nic nie da zrobić, a obiekt zamieni się w gruzowisko, wiekowe konstrukcie zostaną zniszczone i wyprzedane na złom, pojawił się doświadczony w ratowaniu zabytków inwestor Grupa Arche.