Etisoft inwestuje w Gliwicach. W Diamond Business Park otworzy swój centralny magazynMateriały prasowe

Etisoft inwestuje w Gliwicach. W Diamond Business Park otworzy swój centralny magazyn

REKLAMA

Centralny Magazyn firmy Etisoft w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach to ok. 6 tys. mkw. powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT, w których od grudnia firma Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary. W Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji.

Aktualnie zakończył się etap instalacji nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Zakończono ich przewożenie pod jeden dach. Wszystkie nowe dostawy również trafiają już w to miejsce. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki.

Kolejna inwestycja, która się toczy to instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT), w których firma planuje odbierać z produkcji wyroby i magazynować w nowym magazynie.

– W nowym Magazynie Centralnym planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników, dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowca – informuje Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.

Nadal natomiast trwają na ul. Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA. Ten System Automatycznej Logistyki i Awizacji, na który będą się składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie, jest realizowane wespół z Etisoft Smart Solutions.

Dzięki przeprowadzce zainteresowani klienci będą mogli zapoznać się z oferowanymi rozwiązaniami podczas pracy na żywo, w realnym środowisku pracy. Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania inżynierskich dla Przemysłu 4.0 – to wizja Etisoftu. Takie rozwiązania firma oferuje klientom, ale i sama z nich korzysta w swoim środowisku pracy.

W Diamond Business Park firma Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. mkw.

Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:

Powierzchnia magazynowa: 5608 mkw.

Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 mkw.

Liczba bram: 5

Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach

Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA