Fabryka batonów i superfoods w Janowie Podlaskim zwiększa zatrudnienieMateriały prasowe

Fabryka batonów i superfoods w Janowie Podlaskim zwiększa zatrudnienie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma FoodWell kontynuuje rozwój swojej fabryki zlokalizowanej w Janowie Podlaskim w województwie lubelskim. Firma powstała w 2022 r. w wyniku połączenia się producenta bakalii i zdrowych batonów Bakalland z Purellą. FoodWell Sp. z o.o. planuje rozwijać wszystkie marki, które funkcjonowały do tej pory w obu spółkach, w tym Bakalland. Nowa firma chce być liderem w kategorii zdrowych produktów ze szczególnym wskazaniem na roślinne pochodzenie składników.

W fabryce w Janowie Podlaskim na powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych od 1997 r. produkowane są produkty pod marką Bakalland. Do fabryki przeniesiona została produkcja marek FoodWell: Purella oraz BeRAW wraz z całą gamą produktów (superfoods, funkcjonalne batony i musli).

Fabryka w Janowie Podlaskim zatrudnia obecnie 269 osób, z czego 242 pracują na liniach produkcyjnych, a kadra zarządcza i działy wsparcia fabryki liczą 27 pracowników. W Janowie Podlaskim zlokalizowane są też centra: Research & Development i Zarządzania Jakością.

W związku z szybkim rozwojem, firma planuje zwiększyć zatrudnienie w Janowie Podlaskim. Efektem dynamicznego rozwoju są nowe międzynarodowe kontrakty podpisywane m.in. z największymi dystrybutorami i z globalnymi markami.

REKLAMA

FoodWell cały czas poszukuje nowych pracowników, szczególnie techników i fachowców z wyższym wykształceniem oraz doświadczeniem w obszarach technologii, R&D czy jakości produkcji.

– Aktywnie współpracujemy z lokalnymi uczelniami, tworząc dedykowane projekty edukacyjne. Gwarantujemy studentom i absolwentom możliwość zrobienia kariery w profesjonalnie funkcjonującym środowisku, niczym nie odbiegającym od największych ośrodków w Polsce czy za granicą. Współpraca z samorządem, coraz lepszy poziom infrastruktury czy wspomniana możliwość obcowania z przyrodą to czynniki decydujące o sukcesie tego projektu. W naszych fabrykach w Janowie Podlaskim i Włocławku, co roku produkujemy 0,5 mld opakowań zdrowych produktów co stawia nas w szeregu największych fabryk w naszej branży w Europie – mówi Marian Owerko, założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej FoodWell.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA