REKLAMA

Opinie o Fabryka słodyczy Lotte (19)

Napisz komentarz
Orzech
Lotte Wedel: Świdnica to świetnie miasto do inwestowania

20 lutego Świdnicę odwiedzili przedstawiciele Lotte Wedel. Z prezydent Świdnicy Beatą Moskal–Słaniewską i zastępcami: Markiem Suwalskim i Szymonem Chojnowskim spotkali się: kierownik ds. integracji Matoi Takada, kierownik planowania korporacyjnego Kazunori Yanagishita i kierownik projektu Marek Konecki i rozmawiali o inwestowaniu w Świdnicy.

Więcej: http://www.swidniczka.com/news,single,i ... icle,19325
Orzech
:(
figofago
Lotte Wedel – wciąż bez konkretów

O inwestycji koncernu Lotte Wedel w Świdnicy mówi się od 2011 roku, jednak jak dotąd bez rezultatów. 20 lutego Świdnicę odwiedzili przedstawiciele Lotte Wedel. Z prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską i zastępcami: Markiem Suwalskim i Szymonem Chojnowskim spotkali się: kierownik ds. integracji Matoi Takada, kierownik planowania korporacyjnego Kazunori Yanagishita i kierownik projektu Marek Konecki i rozmawiali o inwestowaniu w Świdnicy. W spotkaniu z przedstawicielami Lotte Wedel uczestniczyli także: dyrektor departamentu obsługi inwestora WSSE „Invest Park” Beata Rzemyszkiewicz oraz dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Łukasz Czajkowski. Niestety, wciąż nie padł termin rozpoczęcia inwestycji.

Źródło: http://regionfakty.pl/region-wszystkie/ ... konkretow/
Orzech
Dobre wiadomości. Zwłaszcza, że to inwestycja z kategorii tych bardzo rozwojowych dla Dolnego Śląska.
figofago
Lotte Wedel nie rezygnuje z inwestycji

Potentat w produkcji słodyczy nie rezygnuje z budowy fabryk w Świdnicy. Takie zapewnienie złożyła Magdalena Kołodziejska, rzecznik prasowy Lotte Wedel. Zakłady miały skorzystać z ulg w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale zezwolenie jest ważne jeszcze tylko półtora roku. Nawet jeżeli minie termin, inwestycja i tak ma być realizowana.

Źródło: http://swidnica24.pl/lotte-wedel-nie-re ... nwestycji/
Orzech
:D Oczywiście :D
Darek_S
A co lubisz czekoladę z orzechami :P ?
Orzech
Oby ta inwestycja w końcu ruszyła!
THX_1138
Choć firma ma już pozwolenie na budowę, to jednak na słodką chwilę świdniczanie muszą jeszcze poczekać.

pokaz-artykul.png
Gregs
Historia słodkiego biznesu

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/do ... ra,31332,1
Orzech
Lotte Wedel zwolnił 74 osoby i wstrzymał planowaną inwestycję w Świdnicy. Producent słodyczy tłumaczy, że "dostosowuje się do obecnej sytuacji rynkowej".

O trudnej sytuacji Wedla napisał "Puls Biznesu". Ujawnił, że w lipcu firma wycofała wniosek o unijny grant, który miał współfinansować budowę fabryki w Świdnicy. Lotte Wedel odkłada inwestycję na bliżej nieokreśloną przyszłość.


pokaz-artykul.png
please delete this account
Hahah tak myślałem, że małe kitajce zrobią dobrą minę do złej gry czyt. wrogie przejęcie, tak jak Carlsberg zrobił z Browarami Piastowskimi :D
Orzech
[quote:pecv9arb] Fabryka przyjemności zwalnia

2012-08-30 00:00 aktualizacja: 2012-08-30 00:05

MICHALINA SZCZEPAŃSKA,

Lotte Wedel zwalnia grupowo, wyników sprzedaży nie ujawnia. Głośno o tym, że zastąpi krajowe marki japońskimi.

Mieszanka wedlowska jest doskonała do spożycia, ale mieszanka japońskich planów biznesowych z polskimi realiami prowadzi do zupełnie innego smaku. Ten rok miał upłynąć Lotte Wedel na przygotowaniach do inwestycji w fabrykę w Świdnicy. W lipcu firma jednak wycofała wniosek o unijny grant, który miał ją sfinansować.

Tłumaczyła wówczas, że „szczegółowy plan dotyczący skali tej inwestycji, jak również zatrudnienia, musi być raz jeszcze przeanalizowany”, ale plany budowy podtrzymała. Kilka tygodni temu ogłosiła plan zwolnień grupowych, który obejmuje 74 osoby, a rynek huczy od spekulacji, jakie będą kolejne ruchy japońskiego koncernu Lotte.
[/quote:pecv9arb]

Żródło: dzisiejsze wydanie "Pulsu Biznesu"
Wie ktoś z Was, co jest grane???
Gregs
Tak, małe opóźnienie ale wszystko jest na dobrej drodze :)
please delete this account
Dzieje się coś?
Orzech
http://www.swidniczka.com/news,single,init,article,8238
Gregs
Firma E.Wedel, miasto Świdnica i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” podpisały w poniedziałek (19 września) w Świdnicy umowę określającą warunki i zakres współpracy przy realizacji inwestycji japońskiego Lotte

pokaz-artykul.png
Godfath3r
Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zdradził kilka szczegółów dotyczących inwestycji japońskiej firmy Lotte.

Firma budowę fabryki rozpocznie na początku przyszłego roku. Produkowane w niej będą ciasteczka z czekoladowym nadzieniem. W Świdnicy ruszyć ma także produkcja bardzo popularnych ciasteczek na rynku azjatyckim.

pokaz-artykul.png
Gregs
W Świdnicy powstanie japońska fabryka słodyczy
Firma LOTTE, japoński gigant, podjęła decyzję o zainwestowaniu w Świdnicy. Wybuduje fabryki, w których będą produkowane słodycze. Zakłady zlokalizowane na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” mogą zatrudnić nawet kilkaset osób.
- To wspaniała wiadomość, ponieważ w Świdnicy pojawił się inwestor, który zajmie ostatni duży kawałek, przeznaczony pod produkcję. W sumie zagospodarowanie ponad 100 hektarów w strefie ekonomicznej, dzięki współpracy i zaangażowaniu bardzo wielu ludzi zajęło nam 7 lat. To naprawdę spore osiągnięcie. Tak jak dotychczas wszystkim naszym inwestorom, tak i teraz będziemy pomagać, by budowa nowej fabryki mogła się rozpocząć jak najszybciej. – mówił Wojciech Murdzek, który otrzymał wiadomość o inwestycji podczas urlopu.

We wrześniu 2010 roku Grupa LOTTE zakupiła najstarszą czekoladową markę w Polsce – firmę E.Wedel. Japoński inwestor od początku podkreślał, że planuje swoją ekspansję na cały rynek europejski, a Polska wraz z firmą E.Wedel ma stać się przyczółkiem w dalszym rozwoju koncernu w Europie. Spośród kilku ofert prezentujących poszczególne strefy ekonomiczne, wybrano lokalizację znajdującą się w Świdnicy.

Paweł Szcześniak, prezes firmy E.Wedel tak komentuje etap wyboru lokalizacji: - Jest nam bardzo miło, że rozmowy prowadzone były w spokojnych i przyjaznych warunkach, a nasi japońscy partnerzy poznali Polaków jako profesjonalistów i ludzi zaangażowanych, którzy potrafią zaprezentować się od jak najlepszej strony. Jest to doskonała wizytówka Polski i świetnie rokuje na przyszłość. My, jako marka E.Wedel, cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tych rozmowach oraz, że dokładamy swoją cegiełkę do rozwijania polskiej gospodarki.

W chwili obecnej trwają przygotowania do zakupu działki oraz sformalizowania zakupu ziemi jak i prace nad profilem produkcji oraz kierunkiem sprzedaży wyrobów.
***

Grupa LOTTE, z siedzibą w Tokio, jest międzynarodową firmą z rocznymi przychodami na poziomie 3,547 milardów Yen (w przybliżeniu 35 miliardów dolarów). Założona w 1948 jako firma specjalizująca się w sektorze gum do żucia, obecnie działa w różnych sektorach, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, sektor handlu, podróży i turystyki, sektor chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy. Kategoria słodyczy jest jednak kluczowym obszarem dla Grupy LOTTE.  

W rankingu najsilniejszych światowych firm z branży słodyczy, Grupa LOTTE znajduje się na 6. pozycji, z silną obecnością na rynku Japonii i Korei, ale jest ona obecna również w Belgii z marką Guylian, w Chinach, Rosji oraz w krajach ASEAN. LOTTE jest największym producentem gum do żucia w Azji oraz trzecim największym na świecie.

UM Świdnica 
REKLAMA