Firma Iungo zainwestuje pod Strzelinem na Dolnym ŚląskuWSSE "INVEST-PARK"

Firma Iungo zainwestuje pod Strzelinem na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała 15 już w tym roku decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Informacja ważna tym bardziej, że po raz kolejny swój rozwój WSSE "INVEST-PARK" powierzyła polska firma z sektora MŚP.

Do rodziny inwestorów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma Iungo, która za ponad 9 milionów złotych w miejscowości Górzec (gmina Strzelin, powiat strzeliński) na Dolnym Śląsku wybuduje linię produkcyjną służącą m.in. do rozpakowywania i podsuszania odpadów. Nowa inwestycja pozwoli przedsiębiorcy na zasadniczą zmianę procesu produkcyjnego i tym samym rozpoczęcie niezwykle ważnego etapu w rozwoju firmy.

Spółka Iungo Sp. z o.o. Sp. k. powstała w wyniku połączeniu sił kilku działających prężnie spółek w zakresie handlu, transportu i odzysku odpadów poprodukcyjnych, produktów ubocznych oraz materiałów paszowych powstających w sektorze spożywczym.

Przyczyną połączenia spółek był fakt wykupu wszystkich udziałów w spółce przez jednego właściciela.

Do tych spółek należą:

- Eko-Pasza Sp. z o.o. istniejąca od 2004 roku, zajmująca się handlem produktami ubocznymi oraz materiałami paszowymi pochodzącymi z przemysłu spożywczego,

REKLAMA

- Ekopelet Sp. z o.o. istniejąca od 2008 roku, produkująca pelet energetyczny i ściółkowy oraz przygotowująca surowce dla biogazowni,

- S Logistisc Sp. z o.o. (wcześniej jako WAJO sp. z o.o.) istniejąca od 2015 roku i świadcząca usługi transportowe.

Iungo Sp. z o.o. Sp. k. kontynuje profil działalności przejęty od połączonych spółek.

Decyzję o wsparciu nowej inwestycji wręczył inwestorowi prezes zarządu WSSE "INVEST-PARK" Piotr Wojtyczka.

WSSE "INVEST-PARK"

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA