Firma SD Worx wprowadzi się na 24. piętro biurowca .KTW II w KatowicachMateriały prasowe

Firma SD Worx wprowadzi się na 24. piętro biurowca .KTW II w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Najwyższy budynek w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – 133-metrowy biurowiec .KTW II pozyskał nowego najemcę. To SD Worx, europejski dostawca usług kadrowo-płacowych, który w 2021 roku otworzył biuro w .KTW I. Firma wprowadzi się na 24. piętro biurowca .KTW II w Katowicach i zajmie 1478 mkw.

To o 878 mkw. więcej niż dotychczas. Przeprowadzka z biurowca .KTW I planowana jest na listopad 2022 roku. Umowę podpisano na okres 10 lat z możliwością rozwoju na kolejne kondygnacje.

Szybki międzynarodowy rozwój SD Worx i warunki zaproponowane przez inwestora, TDJ Estate, skłoniły firmę do powiększenia powierzchni najmu. Firma SD Worx od ponad 75 lat działa w obszarze płac i zarządzania zasobami ludzkimi. Firma jest obecna w 18 państwach, a swoje rozwiązania dostarcza do 150 krajów, gdzie obsługuje 80 tys. klientów. To wszystko plasuje ją w pierwszej piątce podmiotów tego typu na świecie.

Swoje pierwsze biuro w Polsce uruchomiła w 2021 roku w .KTW I, gdzie prowadzi centrum operacyjne i usługowe. Zajęła powierzchnię inkubatora, na której elastycznie tworzyła kilkadziesiąt stanowisk pracy. Teraz stawia na ekspansję rozbudowuje zespół i powiększa biuro, a na jego nową lokalizację wybrała .KTW II.

– Rozpoczęliśmy naszą działalność w Katowicach w zeszłym roku i nie ukrywamy, że .KTW jest najlepszym miejscem w mieście. Nieustannie się rozwijamy i mamy już ponad 80 pracowników w Polsce. Liczba ta będzie sukcesywnie wzrastać z kolejnymi miesiącami oraz latami. Działalność SD Worx Polska skupia się nie tylko na części service centre, ale również na rozwijaniu biznesu krajowego, gdzie świadczymy usługi kadrowo-płacowe dla firm lokalnych oraz międzynarodowych. Współpraca z TDJ nad tą wyjątkową ekspansją oraz planami na przyszłość jest solidnym fundamentem naszego zaangażowania na polskim rynku – mówi Lalit Gupta, dyrektor zarządzający – Europa Wschodnia, SD Worx.

Materiały prasowe
REKLAMA

SD Worx wprowadzi się na 24. piętro biurowca .KTW II, na którym zajmie powierzchnię 1478 mkw. To o 878 mkw. więcej niż dotychczas. Tym samym zespół będzie mógł powiększyć się z 80 do 150 pracowników, a firma już teraz prowadzi intensywną rekrutację. Umowę podpisano na okres 10 lat z możliwością rozwoju na kolejne kondygnacje. Przy jej zawarciu uczestniczył zespół doradczy JLL. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac aranżacyjnych.

– SD Worx zdecydował się rozwijać swoje operacje w samym sercu Aglomeracji Śląskiej – wierzymy, że ta wyjątkowa lokalizacja pomoże nie tylko budować świadomość firmy na polskim rynku, ale także przyciągnąć do SD Worx talenty. Proces, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, był szczególnie interesujący ze względu na połączenie tymczasowych i długoterminowych opcji biurowych. SD Worx poszukiwał elastycznych rozwiązań, a TDJ Estate udało się odpowiedzieć na te potrzeby. Szczególnym wyzwaniem było dopasowanie przestrzeni do nowej postpandemicznej rzeczywistości oraz związanych z nią oczekiwań względem miejsca pracy, a także ambitnych planów rozwojowych naszego klienta – mówi Agata Suder, Consultant, Office Agency w JLL.

– Powitanie każdego nowego najemcy w społeczności .KTW to dla nas zawsze duża radość i satysfakcja. Chęć przedłużenia umowy najmu sprawia, że to poczucie jest jeszcze większe. Wiemy wtedy, że sprostaliśmy oczekiwaniom naszych partnerów, którzy znaleźli w kompleksie .KTW najlepsze warunki do rozwoju. Potwierdzeniem tego jest wynajęcie w .KTW II przez SD Worx większej powierzchni niż początkowo w .KTW I. Firma sukcesywnie się rozwija, a nas niezwykle cieszy, że na miejsce wzrostu wybrała Katowice i biurowce .KTW – komentuje Kamil Krępa, dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate.

Materiały prasowe

.KTW II jest najwyższym budynkiem w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W lutym br. uzyskał pozwolenie na użytkowanie, dostarczając na katowicki rynek 42 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Pomimo wyzwań, z jakimi w ostatnich czasach zmaga się cały rynek budowlany, zainteresowanie najemców nowoczesnymi powierzchniami nie słabnie. Wzrastają jednak ich wymagania, dlatego obiekty wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązanie instalacyjne i ekologiczne, posiadające nie tylko powierzchnię biurową, ale i usługową, a także oferujące swoim najemcom coś więcej niż jedynie przestrzeń do pracy, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Kompleks biurowy .KTW niewątpliwie znajduje się w tym gronie, co potwierdzają kolejne umowy zawarte z obecnymi oraz nowymi najemcami m.in. PwC Service Delivery Center, Ammega czy Rise.pl.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA