Firmy Advisa i ConAcc Partners wynajęły powierzchnię biurową w wieżowcu DL Tower w KatowicachMateriały prasowe

Firmy Advisa i ConAcc Partners wynajęły powierzchnię biurową w wieżowcu DL Tower w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowy biurowiec firmy DL Invest Group przy ul. Korfantego 138 w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec w Katowicach został oddany do użytku pod koniec marca 2022 roku. Do grona jego najemców dołączyły kolejne dwie firmy: Advisa i ConAcc Partners. Aktualnie wynajętych jest już ponad 90 proc. powierzchni w tym obiekcie.

– DL Tower to z jednej strony wysoka jakość, a z drugiej dogodna lokalizacja: ze znajdujących się tuż obok budynku przystanków tramwajowych dojazd do głównego katowickiego dworca kolejowego zajmuje około 15 minut. W pobliżu naszego kompleksu znajdują się także liczne przystanki autobusowe – mówi Łukasz Tomczyk, dyrektor w Dziale Komercjalizacji DL Invest Group.

– Mamy ambicje, aby nasz wieloetapowy projekt przy Korfantego 138 stał się jedną z wizytówek Katowic i Śląska, który przyciągać będzie nie tylko pracowników, ale również mieszkańców miasta i ich gości z różnych grup wiekowych, chcących w interesujący sposób spędzić wolny czas, spotkać się biznesowo lub z przyjaciółmi, czy też skorzystać z bogatej oferty usługowej. Sprzyjać temu będą dopracowane przestrzenie wspólne, na których obok funkcjonalnych elementów małej architektury znajdą się liczne drzewa i inne rośliny – podkreśla Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Materiały prasowe
REKLAMA

– Wszystkie nasze nieruchomości powstają w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju DL Green, która zakłada wykorzystanie najwyższej jakości, ekologicznych materiałów i instalacji spełniających wyśrubowane normy wyznaczane między innymi przez międzynarodowe systemy ekologicznej certyfikacji jak BREEAM – zauważa Dominik Leszczyński.

– Chcemy mieć pewność, że powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Projektując budynki bierzemy między innymi pod uwagę: wpływ inwestycji na środowisko naturalne, wysoką jakość środowiska wewnętrznego budynków, dostawców posiadających siedziby w pobliżu realizowanych inwestycji, efektywność wykorzystania materiałów budowlanych, efektywność energetyczną, efektywność wykorzystania zasobów naszej firmy, czy edukację ekologiczną lokalnych społeczności i konsultacje w kontekście funkcji dodatkowych, które znajdą się w naszych obiektach – podsumowuje Łukasz Tomczyk.

fot. Orzech

DL Tower w Katowicach realizuje DL Invest Group. Inwestycja dostarczyła na śląski rynek 17 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Cały projekt dostarczy na rynek ponad 45 tys. mkw. powierzchni i ma być objęty certyfikacją BREEAM.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA