Galeria Metropolia na Pomorzu

Galeria Metropolia na Pomorzu

Gdańsk
REKLAMA

Galeria Metropolia, to nowa odsłona inwestycji centrum handlowego znanego do tej pory jako Centrum Hevelius. Zmiana nazwy oddaje wyjątkową lokalizację i dogodne skomunikowanie przedsięwzięcia z całym Trójmiastem oraz regionem pomorskim. Premiera nowej nazwy i odmienionej identyfikacji wizualnej odbyła się podczas targów Shopping Center Forum 2013 w Warszawie. Jednocześnie inwestor poinformował o uzyskaniu od Prezydenta Miasta Gdańska pozwolenia na budowę budynku usługowo-handlowego i budynku hotelu.


„Galeria Metropolia”, jako ewolucja projektu centrum handlowego "Centrum Hevelius", będzie najlepiej skomunikowaną galerią handlową na Pomorzu. Powstająca Pomorska Kolej Metropolitalna, połączenie kolejowe z gdańskim lotniskiem i regionem Kaszub, a także bezpośrednie wejście do Galerii z peronów dworca kolejowego SKM, PKP i PKM, to główne argumenty, które skłoniły do namysłu nad nową nazwą, w pełniejszy sposób oddającą charakter przedsięwzięcia.


Dbając o komfort mieszkańców dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz deweloper PB Górski zaproponował nowe rozwiązania komunikacyjne. To właśnie u stóp „Galerii Metropolia” powstanie nowy węzeł komunikacyjny, łączący Gdańsk z całym Pomorzem. Ponadto przedsięwzięcie zyskuje kosmopolityczny charakter dzięki bezpośredniemu połączeniu z lotniskiem im. Lecha Wałęsy. Dla zapewnienia komfortowego dojazdu do obiektu, inwestor postanowił kompleksowo przebudować trzy ulice prowadzące do Galerii. Żadna inna galeria nie będzie tak atrakcyjna dla mieszkańców Kaszub, dzięki planowanej nowej bazie regionalnego przewoźnika autobusowego. Poprzez swoje skomunikowanie, to właśnie to miejsce będzie destynacją dla cieszącej się coraz większą popularnością w naszym regionie tzw. turystyki shoppingowej, w tym przede wszystkim turystów z sąsiadującego obwodu Kaliningradzkiego, czy Skandynawii.


Oprócz doskonałego skomunikowania, bardzo ważna jest również lokalizacja „Galerii Metropolia”. Obiekt charakteryzuje się atrakcyjnym położeniem na mapie. Wielomilionowe inwestycje w okoliczne obiekty (w tym Browar Gdański z ofertą 1000 mieszkań i bogatą ofertą usługową), infrastrukturę drogową, a także dogodne skomunikowanie całego regionu, to gwarancja sukcesu planowanego przedsięwzięcia.


Całkowita powierzchnia wynajmu Galerii wynosić będzie 33 tys. m2. Powierzchnia obiektu zostanie podzielona na pięć tematycznych części, z których każda spełniać będzie inną funkcję dostarczając odmiennych atrakcji. W części gastronomicznej swoje miejsce znajdą zarówno znane restauracje sieciowe, jak i kafejki. Dla swoich klientów Galeria udostępni także część rozrywkową z wielosalowym kinem. Będzie to pierwsze i jedyne kino tej wielkości we Wrzeszczu, co zarówno podniesie atrakcyjność całego obiektu, jak i przyciągnie potencjalnych klientów. Dodatkowym atutem części rozrywkowej Galerii będzie również fitness oraz kraina zabaw dla dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, że wejście na poziom kina oraz całej strefy rozrywki będzie możliwe również bezpośrednio z poziomu peronu SKM, dzięki specjalnie wybudowanej kładce dla pieszych.

REKLAMA


Oprócz części typowych dla każdego centrum handlowego, „Galeria Metropolia“ oddaje do użytku najemców część biurową kategorii A, znajdującą się w centralnej dzielnicy Gdańska. Galeria przygotowała dla najemców lokale o różnej wielkości przystosowane do własnej aranżacji zgodnie z charakterem firmy.


Ostatnią częścią kompleksu „Galerii Metropolia“ jest nowoczesny hotel, w którym goście uzyskają możliwość zamieszkania w jednym z 135 pokoi. Dzięki efektywnej lokalizacji obiektu hotelowego, umożliwi on nocleg oraz konferencje w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego węzła komunikacyjnego.


Budynek “Galerii Metropolia“ będzie jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Polsce północnej. W związku z troską dewelopera PB Górski o środowisko naturalne, obiekt będzie częściowo samowystarczalny energetycznie, dzięki zastosowaniu źródeł energii odnawialnej.

Spółka „Centrum Hevelius“ powołana została dla realizacji projektu „Galeria Metropolia“. Inwestorem strategicznym jest Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, działające od 1981 roku i należące do grona wiodących przedsiębiorstw deweloperskich w północnej Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA